راه های چاق شدن افراد لاغر

روش های چاق شدن

در این مقاله از آرتان طب ؛ روش‌های سالم و موثر برای چاق شدن و راه های چاق شدن افراد لاغر در طب سنتی و طب نوین را بررسی می کنیم.

آیا شما نیز به دنبال راه های چاق شدن افراد لاغر هستید؟ تصور غالب برای بسیاری از افراد این است که همیشه چاقی نیاز به درمان و کم کردن وزن دارد. از آن‌جایی که معضل چاقی بسیار فراگیرتر است و بیشتر محتواها و مطالب مربوط به این موضوع است ممکن است چاق شدن افراد لاغر مسئله‌ی مهمی به نظر نرسد.

همان‌طور که اضافه وزن مشکلات زیادی به همراه دارد لاغری بیش از اندازه نیز عواقب بسیاری در پی دارد. از طرفی بسیاری از افراد لاغر دوست دارند که وزن خود را بیشتر کرده و به این ترتیب تناسب اندام بیشتری برای خود رقم بزنند. با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره‌ی راه های سالم چاق شدن برای افراد لاغر را بررسی کنیم. در ابتدا دو سوال پر تکرار را به صورت کوتاه پاسخ می دهیم:

آیا چاق شدن در عرض یک هفته ممکن است؟

پاسخ صادقانه به این پاسخ این ست که: با روش های سالم، خیر؛ ممکن نیست. چرا که افزایش وزن سالم که با افزایش بافت ماهیچه ای انجام می شود (و نه بافت چربی) در یک هفته ممکن نیست و این امر زمان بر است.

برای چاق شدن چه بخوریم؟

پاسخ این سوال دایره وسیعی از مواد خوراکی را شامل می شود و پیشنهاد می کنیم برای دریافت پاسخ کامل این سوال مقاله را به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

روش های چاق شدن

در درجه‌ی اول باید در نظر داشته باشید که نمی‌توانید به هر راهی برای بالا بردن وزن خود اطمینان کنید. اگر چاق شدن را از راه سالم و درستی در پیش نگیرید ممکن است عوارض ناخواسته‌ای گریبانتان را بگیرد. پس در اولین قدم باید به منابع درستی رجوع کنید و روش‌های مختلف را بررسی کنید. در نهایت آن روشی که مطابق با زمان، بدن، خلق‌وخو و انرژی شماست انتخاب کرده و اجرا کنید. روش های چاق شدن را می توان به دو دسته روش های چاق شدن سالم و ناسالم تقسیم نمود، ما در این مقاله سعی در معرفی روش های چاق شدن سالم داریم.

برای نمونه شخصی ممکن است با خوردن غذاهای پرچرب و شیرین خود را چاق کند یا شخص دیگری برای چاق شدن سریع مدام به خوردن فست فود روی بیاورد. هر دوی این رویکردها اشتباه و خطرآفرین است. بنابراین به عبارت‌هایی مانند «راه های چاق شدن سریع کل بدن» یا «راه های چاق شدن در یک هفته» اعتماد نکنید.

راه های چاق شدن افراد لاغر
راه های چاق شدن افراد لاغر

راه های چاق شدن سریع

همان طور که فرآیند کم کردن صحیح وزن بدن، فرآیندی زمان‌گیر و خسته‌کننده است راه های چاق شدن افراد لاغر نیز زمان‌بر بوده و راه میان‌بری ندارد. گرچه بهره‌گیری از برخی روش‌ها می‌تواند سرعت این فرآیند را بیشتر کند (که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم) و شما را زودتر به نتیجه برساند اما به هر حال نمی‌توان انتظار داشت که در عرض یک هفته بیست کیلو وزن اضافه کرد.

از طرفی حتی اگر این کار عملی باشد ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد. باز هم تأکید می‌کنیم که راه‌های چاق شدن سالم را برای خود مدنظر داشته باشید. هر چقدر روش شما درست‌تر باشد ماندگاری آن بیشتر خواهد بود و زحمات شما بی نتیجه نخواهد ماند. چاق شدن سریع کل بدن نیاز به برنامه ریزی و صرف زمان بیشتر برای بدن در طول روز است، نیاز است که تغذیه و ورزش توأمان به کار گرفته شوند.

راه های چاق شدن افراد لاغر در خانه

بسیار خوب! پس تصمیم شما برای چاق شدن جدی است! بنابراین بهتر است قلم و کاغذی بردارید و شروع به برنامه‌ریزی کنید. بدون داشتن برنامه‌ی منظم و عمل کردن به آن نمی‌توانید به وزن دلخواه خود دست پیدا کنید. اما چگونه برای چاق شدن برنامه‌ریزی کنیم؟ کافی است نکات مهمی که در ادامه به شما گفته می‌شود در نظر داشته باشید و به آن‌ها عمل کنید.

برای اجرای راه های چاق شدن افراد لاغر در خانه باید نحوه‌ی تغذیه‌ی خود را تغییر دهید و بدانید که دنیایی پر از خوراکی‌های خوشمزه در انتظار شماست! برای تغذیه سالم برای چاق شدن سریع کل بدن به روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود توجه کنید.

کالری دریافتی بدن را بالاتر ببرید

برای آن‌که بتوانید وزن خود را بیشتر کنید باید انرژی دریافتی را بیشتر از مقداری که بدنتان مصرف می‌کند تنظیم کنید. همان‌طور که می‌دانید هر چیزی که میخوریم کالری مشخصی دارد و بدن این کالری‌ها را برای تأمین انرژی روزانه می‌سوزاند. اگر میزان کالری دریافتی را بالاتر ببرید می‌توانید به صورت پیوسته و آرام‌آرام وزن خود را افزایش دهید. پس بهتر است برای این کار بدانید هر غذایی چه میزان کالری وارد بدن می‌کند.

به صورت پیوسته‌ای ورزش کنید

از دیگر راه های چاق شدن انجام ورزش‌های روزانه است. ورزش کردن همواره فواید زیادی برای بدن به همراه دارد. از مزایای بی‌شمار آن می‌توان به کمک به افزایش وزن برای افراد لاغر، کمک به کاهش وزن برای افراد چاق، قوی‌تر شدن عضله‌ها، بهبود گردش خون، رفع کسالت و خستگی و موارد بسیار دیگر اشاره داشت.

ورزش‌های گوناگونی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا وزن خود را بیشتر کنید. در واقع با ورزش مناسب و تغذیه‌ی درست به بدن خود کمک می‌کنید که مواد لازم را برای افزایش سایز عضلات خود دریافت کند و به عضله‌ها کمک می‌کنید تا با تحرک بیشتر مواد مغذی بیشتری را دریافت کنند.

مصرف غذاهای چاق کننده برای افراد لاغر را بیشتر کنید

قطعاً وقتی می‌گوییم که کالری بیشتری را دریافت کنید منظورمان این نیست که هر غذایی را بدون توجه و بی برنامه بخورید. بلکه باید از غذاهای سالمی که در افزایش وزن شما تأثیر بیشتری می‌گذارند تغذیه کنید. به این ترتیب نگرانی‌ای بابت چاق شدن نادرست نخواهید داشت. اما چه مواد غذایی به چاق شدن کمک می‌کنند؟

دریافت بیشتر کربوهیدارت و چربی‌های سالم

اگر می‌خواهید سریع‌تر چاق شوید باید مصرف کربوهیدارت و چربی‌ها را افزایش دهید. برای دریافت این مواد از خوراکی‌های سالم می‌توانید از غذاهایی مانند سیب‌زمینی، انواع ماکارونی، برنج، نان گندم، لبنیات پرچرب مانند کره و خامه، روغن‌های سالم مانند روغن زیتون، روغن نارگیل و موادی از این دست بهره بگیرید.

پروتئین بیشتر، چاقی بهتر!

در میان روش های چاق شدن افراد لاغر قطعاً مصرف پروتئین جایگاه ویژه‌ای دارد. برای ساخت عضله‌های جدید به پروتئین نیاز دارید. قطعاً دوست ندارید که اضافه وزنی که حاصل می‌کنید تبدیل به چربی‌های اضافه شود. بنابراین باید در رژیم غذایی خود از میزان پروتئین بیشتری بهره ببرید. خصوصاً اگر ورزش می‌کنید پس از آن مصرف پروتئین برای ایجاد و تقویت عضله‌ها ضروری است.

خوراکی‌هایی که میزان پروتئین بالاتری دارند شامل گوشت سفید، ماهی، لبنیات، کره بادام زمینی، حبوبات، آجیل و غیره می‌شود. پس از مصرف این خوراکی‌ها غافل نشوید.

پروتئین برای چاقی

داروی گیاهی برای چاق شدن کل بدن

ممکن است برخی از افراد برای چاق شدن مایل باشند از داروهای گیاهی چاقی بهره ببرند. روش گیاهی در میان راه های چاق شدن نیز یکی از هزاران روش موجود است که می‌تواند به شما کمک کند. اما نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید این است که همواره اصل تعادل را رعایت کنید.

به این معنا که هر چیزی را به حد تعادل مصرف کنید. درست است که داروهای گیاهی جزو داروهای طبیعی و کم‌خطرتر از داروهای شیمیایی محسوب می‌شوند اما مصرف بیش از اندازه‌ی داروهای گیاهی نیز عوارض جانبی جدی‌ای به همراه دارد. در ادامه برخی از منابع گیاهی که جزو روش های چاق شدن هستند معرفی می‌کنیم.

کره‌ی بادام زمینی

بادام یکی از آجیل‌های پرطرفدار است که نمی‌توان به راحتی از خوردن آن دست کشید اما کره‌ی بادام زمینی تغذیه‌ی مورد علاقه‌ی افراد بسیاری است. طعم لذیذ این خوراکی می‌تواند انگیزه‌ی بیشتری برای مصرف آن به شما بدهد. می‌توانید مقداری کره‌ی بادام زمینی را روی انواع میوه‌های مغذی مانند توت‌فرنگی، موز یا سیب ریخته و نوش جان کنید.

دانه‌های سویا

یکی از گیاهانی که سرشار از کالری، پروتئین، فیبر و انواع ویتامین‌هاست دانه سویاست. این دانه‌ی گیاهی مغذی خوش‌طعم و دلپذیر است و می‌توانید در پخت انواع غذاها از آن استفاده کنید. بسیاری از آمینواسیدهایی که بدن توانایی ساخت آن‌ها را ندارد در دانه‌های خوشمزه‌ی سویا یافت می‌شوند. به همین دلیل این گیاه یکی از ضروریات برنامه‌ی غذایی شماست. عصاره غلیظ شده این گیاه در قرص های فت فیس که قوی ترین قرص چاقی صورت است نیز موجود است.

گیاه زنجبیل

هر گاه احساس کردید که بی‌اشتها شدید و علاقه‌ای به غذا خوردن ندارید دست به کار شده و کمی دمنوش زنجبیل برای خود درست کنید. مصرف دمنوش زنجبیل باعث افزایش گردش خون و بیشتر شدن اشتهای شما شده و به یاریتان می‌آید.

انجیر خشک

انجیر یکی از میوه‌های خوشمزه و سرشار از خواص و ویتامین‌هاست که می‌تواند کالری زیادی را به برنامه‌ی غذایی شما اضافه کند. می‌توانید برای تأثیر بیشتر انجیر و کشمش را با همدیگر مصرف کنید. برای اینکار چند عدد انجیر خشک را یک شب تا صبح در آب بخیسانید و در روز بعد آن را در دو وعده به همراه کشمش میل کنید.

گیاه بابونه

بابونه یکی از گیاهان مؤثر در روش های چاق شدن است که فواید زیادی نیز دارد. با مصرف دمنوش بابونه می‌توانید اشتهای خود را افزایش دهید و میزان کالری دریافتی خود را بیشتر کنید. البته ممکن است برخی از افراد با مصرف بابونه با عوارضی مانند جوش‌های پوستی، سرگیجه یا التهابات گلو و چشم واکنش نشان دهند. بنابراین هم از مصرف بیش از اندازه خودداری کنید و هم از حساسیت نداشتن به این گیاه مطمئن شوید.

بهترین دارو برای چاق شدن

مسلماً به غیر روش های چاق شدن که تاکنون بیان شد روش‌های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است خیلی از افراد را به خود جذب کند. از میان راه های چاق شدن بهره‌گیری از داروهای چاقی نیز شیوه‌ی مرسومی است. می توانید با مراجعه به گروه محصولات چاقی و لاغری در داروخانه آرتان، انواع شربت‌ها، قرص‌ها و پودرها را مشاهده کنید که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

داروها نیز در دو گروه داروهای گیاهی و داروهای غیر گیاهی وجود دارند که مصرف قرص‌های گیاهی بهتر به نظر می‌رسد. از نظر رضایت خریداران و تاثیر گذاری ؛ قرص فت فست آمریکا ؛ بهترین دارو برای چاق شدن کل بدن می باشد چرا که در ساخت این قرص‌ها از مواد گیاهی‌ای که روی چاق شدن تأثیر به‌سزایی می‌گذارند بهره گرفته شده است. این قرص‌ها می‌توانند اشتها را افزایش داده و به صورت مؤثری همه‌ی قسمت‌های بدن را به شکل متناسب و دلخواهی چاق کنند.

راه های چاق شدن با کمک قرص های گیاهی

دلیل اینکه برخی افراد به مصرف قرص‌ های چاقی روی می‌آورند این است که مصرف دارو راه بسیار ساده‌تری است و ممکن است زودتر شما را به نتیجه برساند. بنابراین طبیعی است که کسانی که برای چاق شدن عجله دارند یا وقت و حوصله‌ی روش‌های زمان‌بر را ندارند از قرص‌ها استفاده کنند. همچنین مصرف برخی از مکمل‌ها نیز می‌تواند در کنار روش‌های دیگر سرعت چاق شدن را بیشتر کند و مواد غذایی مورد نیاز را به بدن شما برساند. از سوی دیگر می‌تواند برای تقویت پوست، مو و ناخن‌ها نیز مؤثر باشد.

معرفی دو قرص گیاهی موثر برای چاقی

اگر به دنبال یک قرص چاقی هستید و ترجیح می‌دهید که این قرص گیاهی باشد و به راحتی بتوانید آن را از داروخانه تهیه کنید، پیشنهاد ما استفاده از داروهای زیر است:

نکات مهم برای استفاده از قرص های چاقی

نکته‌ی مهمی که خیلی از افراد آن را رعایت نمی‌کنند نحوه‌ی خرید داروی چاقی است. برای این کار باید حتماً داروها را از مراکز معتبر یا داروخانه‌ها خریداری کرد تا از سلامت دارو مطمئن بود. خرید داروهای بدون نسخه و بدون تجویز پزشک از هر فروشگاهی پیشنهاد نمی‌شود. اگر معمولاً به صورت آنلاین خریدهای خود را انجام می‌دهید حتماً داروهای مورد نیاز خود را از سایت‌های معتبر خرید کنید.

یکی از روش های چاق شدن که برخی از افراد با تصوری اشتباه از آن استفاده می‌کنند مصرف داروهایی‌ست که یکی از عوارض جانبی مصرف آن‌ها چاقی است. این داروها برای بیماری‌های دیگری تجویز و مصرف می‌شوند بنابراین نباید به عنوان دارویی برای کمک به چاقی مصرف شوند. اکیداً پیشنهاد می‌شود از این کار اجتناب کنید. چرا که مصرف هر دارویی عوارض جانبی خاصی دارد و هر دارو برای درمان مشکل خاصی تولید می‌شود. برای نمونه داروهای ضد افسردگی ممکن است چاق کننده نیز باشند اما مصرف این داروها برای بهره‌گیری از عوارض ناخواسته‌ی جانبی‌شان به هیچ عنوان عاقلانه نیست.

اگر برای چاق شدن عجله‌ای ندارید و به روش‌های سنتی علاقه‌مند هستید می‌توانید از خوراکی‌های مغذی، ورزش و شربت‌های مکمل استفاده کنید. مصرف برخی از عرقیات گیاهی نیز بر چاق شدن مؤثر هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

راه های چاق شدن افراد لاغر در طب سنتی

گیاهان همواره منابعی سرشار و اصلی برای درمان و تولید داروها هستند. مصرف داروهای گیاهی از جهات بسیاری به درمان بیماری‌ها کمک می‌کند. از پاک‌سازی پوست گرفته تا کمک به چاق شدن و افزایش وزن، همه با کمک داروهای گیاهی قابل حل شدن هستند. گیاهان را می‌توان به شیوه‌های گوناگونی مصرف کرد. یکی از محصولات جانبی که از داروهای گیاهی به دست می‌آید و مصرف آن بسیار راحت است عرقیات گیاهی‌ست. عرقیات گیاهی نه تنها برای چاق شدن افراد لاغر کمک کننده هستند بلکه خواص بسیار آن‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است.

گیاهان مناسب برای چاقی

عرقیات گیاهی برای چاق شدن

تأثیر عرقیات گیاهی برای چاق شدن به این صورت است که با افزایش سوخت‌وساز بدن اشتها را بیشتر کرده و شما را به مصرف مواد غذایی دیگر ترغیب می‌کنند. به این صورت می‌توانید از عرقیات گیاهی به عنوان اشتهاآور مؤثر بهره ببرید. به عنوان داروی گیاهی برای چاق شدن کل بدن می‌توانید از عرق‌های گیاهی بهره بگیرید. برخی از عرقیات گیاهی مهم برای چاق شدن را در ادامه به صورت خلاصه بررسی کرده‌ایم.

عرق یونجه

یکی از راه های چاق شدن افراد لاغر مصرف عرق گیاه یونجه است. شما می‌توانید به صورت روزانه در چند وعده به اندازه‌ی نصف استکان از این عرق گیاهی بهره ببرید. طبیعت عرق یونجه در طب سنتی گرم و تر است. از این عرق برای چاق شدن اختصاصی صورت نیز استفاده می‌شود. هم‌چنین مصرف عرق گیاهی یونجه برای کسانی که دچار کم‌خونی هستند توصیه می‌شود.

عرق گیاه جینسینگ

یکی از عرقیات مؤثر در راه های چاق شدن عرق جینسینگ است. قطعاً بارها نام این گیاه را شنیده‌اید و از خواص بی‌شمار آن آگاهی دارید. این گیاه سرشار از مواد مغذی است و یکی از گیاهان قدیمی بوده که برای درمان انواع بیماری‌ها مفید است. کسانی که می‌خواهند با استفاده از عرقیات گیاهی چاق شوند حتماً عرق گیاه جینسینگ را مصرف کنند.

یک پیشنهاد عالی برای افرادی که قصد استفاده از داروهای تماما گیاهی را برای چاقی دارند؛ استفاده از پودر گیاهی جینسینگ است که علاوه بر افزایش اشتها و کمک به چاقی، تقویت کننده طبیعی سیستم ایمنی و قوای جنسی نیز هست.

عرق گیاه شیرین بیان

عرق شیرین بیان طعم دلچسبی دارد و برای افزایش اشتها و بهبود عملکرد سیستم گوارشی بسیار مؤثر است. طبع عرق شیرین بیان در طب سنتی گرم و خشک است. با مصرف این عرق می‌توانید از مواد غذایی بیشتری برای چاق شدن تغذیه کنید.

عرق گزنه

گیاه گزنه یکی از سبزی‌های خوش‌طعم و لذیذ است که در پخت انواع غذاها نیز از آن استفاده می‌شود همچنین می‌توان گزنه‌ی خشک شده را دم کرد و به عنوان دمنوش میل کرد. این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند درد مفاصل و تقویت استخوان‌ها استفاده می‌شود. مصرف عرق گزنه اثر به‌سزایی در افزایش اشتها و در نتیجه چاقی خواهد داشت.

مکمل غذایی برای چاق شدن

بدن هر یک از ما با دیگری متفاوت است و این تفاوت‌ها باعث تفاوت در عملکرد بدن می‌شود. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که انتخاب شیوه‌ی چاق شدن خاص برای همه‌ی افراد جوابگو باشد. انتخاب روش های چاق شدن برای افراد لاغر باید بر اساس ساختار بدنی هر شخص صورت بگیرد.

ممکن است شما با در نظر گرفتن راه های چاق شدن برنامه‌ریزی کنید و همه‌ی نکات را نیز رعایت کنید اما نتیجه‌ای که پس از مدتی حاصل می‌شود با آن چیزی که مد نظر شماست متفاوت باشد. یکی از عللی که موجب رخ دادن چنین اتفاقی می‌شود این است که شخص علاوه بر نکات رعایت شده باید از مکمل‌های غذایی استفاده کند. مکمل‌های غذایی محرک‌های خوبی برای شدت بخشیدن به تأثیر روند چاق شدن است. این مکمل‌ها می‌تواند کاستی‌های و نیازهای بدن را به طور کامل تأمین کند. پودر چاق کننده صورت رازوک یک مکمل عالی برای افرادی است که علاوه بر چاقی کل بدن می خواهند گونه های پر تری داشته باشند.

مکانیزم‌های متفاوت مکمل های غذایی برای افزایش وزن

در میان راه های چاق شدن استفاده از مکمل‌های غذایی متداول است. مکمل غذایی برای چاق شدن بدون عوارض هر کدام مکانیزم خاصی برای اثرگذاری دارند. مکمل های افزایش وزن دارای مواد گوناگونی هستند که بتوانند نیازهای بدن را به صورت مؤثری تأمین کنند. برای نمونه برخی از مکمل‌های غذایی شامل پروتئین‌ها، برخی دیگر شامل کربوهیدارت، برخی دیگر نیز شامل هورمون‌ها هستند که بتوانند به ساخت عضله‌های جدید در بدن کمک کنند.

گفتیم که بدن در صورت دریافت کالری بیش از مصرف خود قادر به افزایش وزن خواهد بود. پس در درجه اول پس از بررسی راه های چاق شدن باید میزان کالری که به صورت روزانه برای بدن شما لازم است مشخص کنید. سپس باید بازه‌ی زمانی معقولی را برای چاق شدن در نظر بگیرید.

در این بازه‌ی زمانی باید میزانی که وزنتان قرار است اضافه شود مشخص کنید. سپس میزان کالری‌ای که باید به صورت روزانه به وعده‌های غذایی شما افزوده شود تا به وزن دلخواهتان برسید تعیین شود. برای نمونه روزانه پانصد کالری به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. به این ترتیب برای ساده کردن کارتان و اطمینان از چاق شدن سریع می‌توانید از مکمل‌های غذایی گوناگون استفاده کنید.

معجون چاق کننده سریع

احتمالاً عباراتی مانند معجون چاق کننده سریع یا معجون بمب افزایش وزن یا معجزه چاقی صورت، حتماً به گوشتان خورده است. درواقع معجون‌های گوناگونی وجود دارند که برای گروه‌های سنی متفاوتی از کودکان تا بزرگسالان مصرف می‌شوند. برای تهیه معجون چاقی می‌توانید از مواد غذایی مختلفی بهره‌مند شوید.

این اصطلاح برای این استفاده می‌شود که قدرت این مواد غذایی را در راه های چاق شدن نشان دهد. در ادامه چند معجون چاق کننده را بررسی می‌کنیم.

معجون چاقی

معجون آجیل و ماست

این معجون خوشمزه از ترکیب آجیل‌هایی مانند گردو، بادام یا جو و ماست یونانی به دست می‌آید. می‌توانید خوش‌طعم شدن مقداری میوه‌ی خشک دلخواه خود را به آن اضافه کنید. در پایان یک قاشق عسل را با معجون خوب مخلوط کنید و سپس میل کنید. این معجون دارای کالری و مواد مغذی زیادی است که می‌تواند در چاق شدن سریع شما مؤثر باشد.

معجون شیر خشک

شیر خشک نیز یکی از مواد مغذی‌ست که می‌توانید برای چاق شدن از آن بهره ببرید. مقداری شیر خشک پر چرب را در یک لیوان آب جوش حل کنید. دو قاشق عسل، کمی آجیل مانند گردو و پسته و یک عدد موز را به لیوان اضافه کنید و خوب مخلط کنید. وقتی معجون به خوبی میکس شد آن را میل کنید.

معجون شیر و آجیل

گفتیم که مصرف لبنیات پر چرب یکی از راه های چاق شدن است که تأثیر به‌سزایی دارد. دو لیوان شیر جوشیده را با یک قاشق شکر و چند عدد بادام و پسته به همراه کمی گلاب خوب مخلوط کنید. وقتی مواد خوب مخلوط شدند معجون را میل کنید.

معجون شیر و شکلات

آخرین معجون خوشمزه برای چاقی از ترکیب شیر و شکلات درست می‌شود. برای این کار دو لیوان شیر را با تعدادی خرما و بادام درختی، یک عدد موز و قطعه‌ای از شکلات مورد علاقه‌تان را داخل مخلوط‌کن ریخته تا به خوبی هم بخورند. سپس نوش جان کنید. از این معجون می‌توانید به عنوان صبحانه چاق کننده برای افراد لاغر بهره ببرید.

سخن پایانی

در انتها برای جمع بندی به صورت کوتاه اشاره می کنیم که برای چاق شدن و افزایش وزن اصولی نیاز به برنامه ریزی و صرف زمان خواهید داشت. همچنین لازم است تا تغذیه و ورزش را توامان در برنامه خود بگنجانید. برای افزایش موفقیت و تسریع در پاسخ گیری ممکن است به مکمل هایی نیز نیاز داشته باشید. داروخانه آرتان طب با مشاورین مجرب و ارائه مکمل لاغری و مکمل های چاقی گیاهی و مطمئن می تواند یک همراه مطمئن برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *