آموزش نحوه استفاده از ژل های تاخیری

استفاده از ژل های تاخیری

آموزش طریقه استفاده از کرم تاخیری و تمام نکاتی که در مصرف ژل های تاخیری باید مد نظر قرار داد، به همراه معرفی بهترین ژل تاخیری در داروخانه ها

استفاده از ژل های تاخیری یکی از عناصری است که در بهبود کیفیت رابطه زناشویی نقش موثری دارد. اهمیت رابطه جنسی و تاثیر آن در زندگی زناشویی موضوعی است که از دیرباز در مرکز توجه مشاورین ازدواج بوده و درصد بسیاری از جدایی ها و طلاق ها با ریشه یابی در زندگی زوج ها به عدم داشتن یک رابطه جنسی مطلوب برمی گردد. اختلال زودانزالی و یا انزال زودرس، یکی از اختلال های رایج در میان زوجین است که ممکن است کیفیت یک رابطه جنسی مناسب را کاهش دهد. منظور از زودانزالی،  انزال زودهنگام و خارج از کنترل مردان در هنگام شروع رابطه جنسی بوده و در این صورت در به ارگاسم رساندن شریک جنسی خود ناکام می مانند. 

برای درمان زودانزالی روش های بسیاری مورد استفاده است؛ استفاده از قرص های تاخیری ، اسپری تاخیری ، کاندوم و ژل های تاخیری از جمله این روش هاست. قبلا در مقاله آموزش تصویری استفاده از اسپری تاخیری ، طریقه صحیح استفاده از اسپری تاخیری را توضیح داده ایم. در این مقاله نیز طریقه صحیح استفاده از ژل های تاخیری را توضیح خواهیم داد.

نقش ژل های تاخیری بر اختلال زودانزالی

نظر به عواملی که باعث ایجاد زودانزالی در آقایان هستند، بسیاری از زوجین برای رفع این مشکل به استفاده از قرص های تاخیری و اسپری های تاخیری روی آورده و گروه دیگری نیز استفاده از ژل های تاخیری را ترجیح می دهند. هنگامی که اعصاب تحریک می شوند، انتهای عصب ها فعال می شود و سیگنال هایی به نام “پتانسیل عمل” به سیستم عصبی مرکزی ارسال می کند. شما این را به عنوان یک احساس دریافت می کنید. نقش ژل های تاخیری بر اختلال زودانزالی این است که ژل های تاخیری با آرام کردن فعالیت این عصب ها عملکرد آن ها را کند کرده و انزال را به تاخیر می اندازند.

نحوه عملکرد ژل های تاخیری اینگونه است که هنگام استفاده از ژل های تاخیری بر روی پوست، کانال های را که به سدیم در فعال کردن پتانسیل عمل شما کمک می کند، بسته می شود. در این صورت به طور موقت عوامل داخلی یا خارجی ای باعث زودانزالی شما شده اند در حالت غیرفعال قرار دارند و تا مدتی که تاثیر این ژل ها روی بدن شما باقی مانده است دخالتی در رابطه جنسی شما نخواهند داشت. پس در این صورت می توانید از یک رابطه جنسی باکیفیت بهره ببرید.

استفاده از ژل های تاخیری چگونه است؟

استفاده از ژل های تاخیری بسیار آسان است و برای استعمال آن ها فرد دچار هیچ دشواری ای نخواهد شد. ابتدا آلت جنسی خود را بشویید و به خوبی خشک کنید. مقدار مناسبی از ژل را با دست به آلت جنسی مالیده و سپس بعد از گذشت سی دقیقه، منطقه را با آب شستشو دهید. این بازه زمانی باید مدتی پیش از شروع رابطه اتفاق بیافتد و در افرادی که کمی پوست تیره تری دارند و یا نیروی بدنی زیادی دارند ممکن است بیش تر طول بکشد.

استفاده از ژل های تاخیری

نکات بسیار مهم در هنگام استفاده از ژل های تاخیری

عدم استعمال حجم زیاد ژل

فراموش نکنید که در هنگام استفاده از ژل های تاخیری کل آلت را به ژل آغشته کنید. لازم به ذکر است که نیازی به استعمال حجم زیادی از ژل ندارید، در حدی ژل را از قوطی خارج کنید که فکر می کنید می تواند کل آلت را پوشش دهد.

شستشو آلت پس از 30 دقیقه

پس از استعمال ژل و صرف زمان سی دقیقه ای آلت را باید با آب ولرم شستشو دهید و در نظر داشته باشید که شستشو به طور کامل و تمیز انجام شود، چراکه ممکن است در هنگام دخول باعث ایجاد عفونت های واژینال در شریک جنسی شما شود.

عدم تداخل ژل های تاخیری با کاندوم

در صورت استفاده از انواع کاندوم حین رابطه جنسی نیز با وجود مصرف ژل های تاخیری مشکل خاصی نخواهید داشت و می توانید از کاندوم هم استفاده کنید. ضمنا لازم به ذکر است برای استفاده از ژل های تاخیری نیازی به تجویز یا دریافت نسخه از پزشک نخواهید داشت و طبق مجوز سازمان غذا و دارو، تهیه و خرید این محصول از داروخانه ها آزاد بوده و بدون نسخه پزشک استفاده از آن بلامانع است.

 • درصورتی که زخم یا خراشی بر روی پوست آلت جنسی خود دارید از استفاده از این نوع ژل ها خودداری کنید.
 • اگر پس از استفاده از ژل های تاخیری احساس سوزش یا خارش روی آلت تناسلی کردید، سریعا محل را با آب بشویید. علت این مساله می تواند تاریخ مصرف ژل و یا وجود آلرژی در پوست شما باشد.
 • در شستشو کامل آلت پس از استعمال ژل و مدت زمان سی دقیقه غافل نشوید چراکه علاوه بر احتمال عفونت واژینال در شریک جنسی، خودتان نیز ممکن است دچار تاول یا زخم در موضع شوید.
 • استفاده از ژل های تاخیری و رابطه دهانی با یک دیگر در مغایرت هستند. از این رو در هنگام استفاده از این محصول رابطه دهانی توصیه نمی شود و بهتر آن است که از انجام آن پرهیز گردد، چرا که ممکن است باعث بروز مشکلات معده و روده در شریک جنسی شود.
 • برای استفاده از این ژل ها تا بیشتر از 4 بار در روز مجاز نیستید.
 • برای نگه داری از محصول، آن را در دمای بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد و در مکانی کم نور و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید.
 • قبل از استفاده از ژل های تاخیری، برگه دستور محصول را که در جعبه یا بسته محصول ضمیمه شده است را حتما مطالعه کنید.
 • این محصول باید از دسترس کودکان دور بماند.
 • در صورتی که شریک جنسی شما باردار است، در هنگام استفاده از این محصول حتما با ماما یا پزشک متخصص زنان خود در این باره مشورت کند، چرا که عنصر اصلی تشکیل دهنده این ماده لیدوکائین و بنزوکائین است و ممکن است برای سلامت مادر و جنین ایجاد خطر کند.
 • دارو باید فقط روی آلت مالیده شود، پس از مالیدن آن بر روی بیضه ها خودداری کنید.
 • در صورتی که بیماری های زمینه ای دارید، برای استفاده از ژل های تاخیری با پزشک خود مشورت کنید.
نحوه استفاده از ژل های تاخیری

آن چه که در مورد استفاده از ژل های تاخیری نمی دانید

در این قسمت به ذکر مواردی می پردازیم که ممکن است در هنگام استفاده ژل های تاخیری برای شما پیش آمده باشد و هنوز در مورد آن ها اطلاعاتی ندارید.

 • از یک برند استفاده کنید

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که یک محصول از یک برند تهیه کرده اید و در بازه زمانی کوتاهی روی به محصول دیگری آورده اید. البته که می توانید این امر دلایل گوناگونی داشته باشید، مثلا ممکن است به آن برند ویژه آلرژی نشان دادید و یا آن مارک برای شما مناسب نبوده است. شما حق دارید که در استفاده از ژل های تاخیری به سراغ محصول دیگری بروید اما فراموش نکنید که این کار را در بازه زمانی کوتاهی انجام ندهید. باید یک حد فاصل حداقل یک ماهه بین تعویض برندهای ژل های تاخیری وجود داشته باشد و در این صورت اجازه استفاده از یک برند دیگر را خواهید داشت.

 • بیشتر از 4 بار در روز ممنوع است

شاید پس از رنج بردن از یک زودانزالی طولانی، با استفاده از ژل های تاخیری، از نتیجه فوق العاده اش هیجان زده شدید و تمایل به استفاده چندین باره از این محصول در طول یک روز داشته باشید. بدون شک حق دارید، اما باید بدانید که اگر در مصرف این محصول زیاده روی کنید، ممکن است با عارضه ای چون بی حسی آلت و یا بروز علامت های حساسیت و آلرژی در موضع شوید. بنابراین بیش از چهار بار در روز از این محصول استفاده نکنید و از زیاده روی کردن خودداری نمایید.

 • هرچه بیشتر باشد، بهتر نیست

باید بدانید که هر چه این ژل بیشتر مالیده شود، تاخیر بیشتری ایجاد نمی کند. در هر اندازه که آن را استعمال کنید، به اندازه ثابتی تاخیر و تاثیرگذاری آن را خواهید دید، پس نه آنقدر کم بزنید که متوجه تاثیرش نشوید و نه آن قدر زیاد آن را استفاده کنید که دچار عوارض مصرف بیش از حد شوید.

 • هر چه دیر تر باشد، بهتر نیست

ژل را استعمال کنید و پس از سی دقیقه زمان، آلت را بشویید و سپس برای شروع رابطه اقدام کنید. استفاده از ژل های تاخیری به همین آسانی است و نیازی به هیچ پیچیدگی زمانی ندارد. گمان نکنید که هرچه آن را دیرتر یا زودتر استفاده کنید در تاثیرگذاری بیشتر یا کمتر آن نقش خواهید داشت.

مصرف کرم تاخیری

استفاده از ژل های تاخیری چه عوارضی دارد؟

به طور کلی استفاده از این نوع ژل ها عوارض چندانی بر جای نمی‌گذارد. در کمتر مصرف کننده ای بروز عوارض جدی مطرح شده است. از این رو نگران عوارضی که ممکن است حاصل از استفاده از ژل های تاخیری نباشید.

 • خارش یا سوزش

اما به طور کلی ممکن است پس از استفاده از ژل های تاخیری دچار خارش یا سوزش شوید. پوسته پوسته شدن، خارش، احساس قرمزی یا گرما در موضع نیز از جمله سایر عوارض پوستی استفاده از ژل های تاخیری در آلت جنسی هستند. البته پیش تر گفتیم که در صورت تشدید خارش ها، حتما به پزشک مراجعه کنید. هم چنین ممکن است که از بابت وجود ماده لیدوکائین در این ژل ها دچار بی حسی موضعی در آلت خود شوید که تا دو الی سه ساعت جای نگرانی نیست و به مرور زمان این مشکل حل می شود.

 • عدم درمان کنندگی دائم ژل های تاخیری

بدیهی است که با طولانی شدن این عارضه باید به متخصص مربوطه مراجعه کنید. ممکن است که زمان انزال بیش از حد طولانی شود و طرفین در رابطه جنسی خسته شود. در این صورت به سکسولوژیست خود مراجعه کرده و موضوع را با او در میان بگذارید.  علت این موضوع می تواند استفاده هم زمان از تاخیری های دیگر به منظور کسب تاثیرگذاری بیشتر باشد و یا ممکن است مسائل روانی و ترس از عملکرد ژل تاخیری بر انزال تاثیر بگذارد. عارضه بعدی ممکن است برای شریک جنسی شما پیش آید که قبلا در مورد آن نیز به بحث پرداختیم.

 • عفونت های واژینال در صورت عدم رعایت صحیح بهداشت

 فراموش نکنید که قبل از استفاده از ژل های تاخیری، آلت خود را بشویید و از شست و شوی کامل آلت خود اطمینان حاصل کنید چرا که ممکن است در شریک جنسی شما با گذشت زمان، عفونت های واژینال پدیدار شوند.

بهترین ژل تاخیری

معرفی چند ژل تاخیری محبوب در ایران

سالانه محصولات بسیاری با عنوان ژل های تاخیری آقایان به بازار ارائه می شود که در بین آن ها نام های گوناگونی به چشم می خورد. ژل تاخیری ایموشن آبی، ژل تاخیری جگوار، ژل تاخیری دلتا پاورمن، ژل تاخیری ویاگرا و نیز ژل تاخیری و لوبریکانت سان یو و ژل تاخیری اینتیمکس لانگ لاو از برندهایی هستند که در میان مصرف کنندگان ایرانی محبوبیت دارند. اگر برای استفاده از ژل های تاخیری در میان انتخاب چندین برند و محصول، محصور شده اید، توصیه می کنیم به مطالعه خلاصه ای از بررسی محبوب ترین برند های موجود در بازار ایران بپردازید و محصول مورد نظر خود را برگزینید.

ژل لوبریکانت تاخیری سان یورو

همان طور که از اسم محصول مشخص است، این ژل دارای دو کاربرد برای زوجین است. این محصول هم نقش لوبریکانت و روان کننده و هم نقش تاخیری را برای زوجین ایفا می کند. در یک جعبه دو ژل ارائه می شود که محصولی که درب زرد دارد حاوی ماده لوبریکانت و محصولی که درب بنفش دارد حاوی ژل تاخیری است. ویژگی خاص این محصول رایحه خوب و کاهش درد در هنگام مقاربت در بانوان است. ماده بی حس کننده استفاده شده در این محصول لیدوکائین است که باعث طولانی تر شدن زمان نزدیکی و لذت بیشتر در شرکای جنسی می شود.

ژل تاخیری گیاهی اینتیمکس لانگ لاو

استفاده از مواد شیمیایی در ژل ها یکی از دلایلی است که ممکن است مصرف کننده را از استفاده از ژل های تاخیری دور کند. این ژل محبوبیت زیادی در بین طرفداران طب گیاهی دارد چرا که در ساخت این محصول از گیاه مارچوبه استفاده شده است و هیچ ماده شیمیایی در ساخت آن دخالت نداشته است.  مارچوبه گیاهی است که با خاصیت آرام بخش خود شناخته می شود، در این صورت سازندگان این ژل گیاهی نیز با استفاده از عصاره مارچوبه در این ژل محصولی مفید تولید کرده اند که لذت یک رابطه جنسی عاشقانه و طولانی را و بدون بروز هیچ گونه حساسیت و اختلال زودانزالی را به مصرف کنندگان خود هدیه دهند.

ژل تاخیری ایموشن آبی

از ویژگی خاص این ژل و تفاوتی که با سایر محصولات مشابه خود دارد، می توان به زمان مصرف سریع آن اشاره کرد. این محصول برای اثرگذاری به 5 تا 10 دقیقه زمان نیاز دارد، به این ترتیب در صورت زمان کم و یا فرصت ناکافی برای رابطه جنسی استفاده از این محصول می تواند مثمر ثمر باشد. فرمولاسیون این ژل بر پایه آب است و این موضوع باعث  محبوبیت آن بین مصرف کنندگان شده است چراکه ایجاد چسبندگی نمی کند. این ژل با داشتن ویژگی آنتی باکتریال خود، انزال را تا زمان 45 دقیقه نیز با تاخیر می اندازد و خاصیت روان کنندگی نیز دارد.

ژل تاخیری لارگو

این محصول، یک ژل چند کاره است. افزایش حجم آلت جنسی آقایان، افزایش میل جنسی آقایان و نیز خاصیت تاخیری در آلت جنسی از ویژگی های این محصول است. این ژل علاوه بر ویژگی سه کاره بودن دارای آثار جانبی دیگری نیز بوده و از این رو در بازار بین المللی از اصلی ترین رقبا برای محصولات مشابه خودش به حساب می آید.

ژل تاخیری دلتا پاورمن

برای خانم ها و آقایان استفاده از ژل های تاخیری، لذت رابطه جنسی را چند برابر می کند. ژل تاخیری پاورمن نیز یکی از این محصولات مناسب برای زوج های لذت جو و عاشق است. این ژل برای خانم ها هیچ حساسیت و سوزش و خارشی به همراه ندارد و صد در صد تضمین شده است که عوارضی در زنان نداشته و باعث بروز هیچ  مشکل واژینالی نمی شود. این ژل با ایجاد نعوظ طولانی مدت و استمرار نعوظ، برای آقایان افزایش اعتماد به نفس و قدرت را به همراه آورده و در کیفیت رابطه جنسی نقش  به سزایی ایفا می کند. گران بودن و طول مدت بالا برای جذب از معایب این ژل است و از این رو شاید نسبت به سایر محصولات طرفداران کم تری داشته باشد.

ژل تاخیری ویگا

محصولات کمپانی ویگا که پیش تر با تولید اسپری تاخیری بازار محصولات جنسی جهان را در دست گرفتند، این بار با تولید ژل تاخیری با همین اسم، در بین مصرف کنندگان و طرفداران ژل های تاخیری جایگاه جدیدی برای خود پیدا کرده اند. ژل تاخیری ویگا ماندگاری بسیار بالایی دارد و با افزایش طول مدت نعوظ در آقایان امکان طولانی تر کردن رابطه جنسی و کسب لذت جنسی بیشتر را از آن مصرف کنندگان می کند.

ژل تاخیری بهتر است یا اسپری

ژل تاخیری بهتر است یا اسپری؟

یکی از سوالاتی که مصرف کنندگان محصولات تاخیری را زیاد از لحاظ ذهنی درگیر می کند این است که تفاوت بین استفاده از ژل های تاخیری و استفاده از اسپری  تاخیری در چیست. در پاسخ به این سوال که ژل تاخیری بهتر است یا اسپری؟ باید گفت که اصلی ترین تفاوت در میزان استفاده از لیدوکائین و بی حس کننده ها در این دو محصول است. از لیدوکائین در اسپری تاخیری 10 درصد و در ژل های تاخیری به میزان 2درصد استفاده می شود. از این رو، استفاده از ژل های تاخیری بیشتر توصیه شده است چراکه میزان لیدوکائین کم تری نسبت به اسپری های تاخیری دارند.

سخن پایانی

هر زوج جوان و عاشقی طالب یک رابطه جنسی پایدار و باکیفیت است. این موضوع حق تمام انسان های جهان است. در این بین ممکن است به دلیل زندگی در جهانی پر تنش و پر استرس، در خصوصی ترین و جذاب ترین بخش زندگی هر زن و شوهری اختلال هایی نظیر اختلال ED یا اختلال زودانزالی پدیدار شود. بدیهی است که بروز این اختلال تاثیر خوبی بر رابطه جنسی طرفین نخواهد گذاشت.

در میان محصولات گوناگونی که سالانه در حوزه درمان زودانزالی به بازار دارو عرضه می شود، قرص ها، اسپری ها و نیز استفاده از ژل های تاخیری نیز رواج دارد. ژل های تاخیری محصولاتی هستند که با دربرداشتن ماده لیدوکائین و بنزوکائین در خود و ایجاد بی حسی موضعی در آلت جنسی، به عنوان کم خطرترین و کاربردی ترین محصولات تاخیری در جهان تلقی می شوند. در این صورت زوجین می توانند با استفاده از این محصول و راه دادن این درمانگر به حریم خصوصی خود، به درمان مشکل زودانزالی پرداخته و از روابط جنسی بدون مشکل و با کیفیت خود لذت می برند. از همراهی شما سپاسگزاریم و منتظر نظرات شما خواهیم ماند.

10 thoughts on “آموزش نحوه استفاده از ژل های تاخیری”

 1. سلام دکتر جان
  ببخشید من یه مدت همزمان از داروی ویزارسین 100 و ژل تاخیری زایلاپی استفاده میکنم اولین بار حدود دو ماه پیش از روی بی‌تجربگی پماد رو عمیقا داخل مجرای ادراری زدم و حالا بعد از دو ماه هنگام ادرار بعداز انزال چه از پماد استفاده کنم چ نکنم احساس سنگینی خواب رفتگی در آلت به همراه درد و سوزش شدید دارم اگر امکانش هست کمک کنید سپاس

 2. از کجا باید متوجه بشیم که ایی ژل لامصب اثر خودشو گذاشته که بریم کار رو جمع ش کنیم یا نه؟؟

 3. سلام سوال اول اینکه من از جایی که ژل ویگا رو خرید کردم سوال پرسیدم گفتن که باید به رگ زیر بیضه ها مالیده بشه بنظرتون درست گفتن؟
  و سوال دوم اینکه اگه بخوایم خیلی تاخیر نداشته باشه یعنی در حد ۲۰دقیقه نه بیشتر باید چیکار کرد به مقدار کمتری بمالیم تاثیر داره؟

  1. درود بر شما
   استعمال ژل های تاخیری بر روی بیضه ها اشتباه هستش، روی آت باید استعمال بشه و در مورد مقدارش هم خودتون می تونید مقدار کمتر رواستفاده کنید و میزان تاثیرگذاریش رو امتحان کنید.

 4. سلام ! ازمعلومات همه جانبه شما خیلی ممنونم. اگرلطف بفرمائید که آیا درقسمت کلاهک آلت ژل مالیده شود ؟

  1. درود بر شما
   می تونید از ژل در قسمت کلاهک آلت نیز استفاده نمایید؛ اما باید مواظبت نمایید، ژل داخل مجرای ادرار نرود.

 5. ببخشید وقت استفاده و مالیدن ژل به الت، الت باید در حالت بیدار باشه یا خواب!؟
  باید شقش کنیم یا همان حالت خواب بمالیم و نیم ساعت بعد بشوییم؟

  1. درود بر شما
   تفاوتی نداره، ودر هر دوحالت می شه استفاده کرد. پس از تاثیرگذاری میتونید بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *