لاغری شکم و پهلو در یک ماه ؛ معرفی تمامی روش ها

لاغری شکم و پهلو

برای لاغری سریع شکم و پهلو چندین روش متفاوت وجود دارد که در این مقاله به روش هایی مانند ورزش برای لاغری شکم و رژیم لاغری شکم و پهلو خواهیم پرداخت.

امروزه با توجه به تغییر روش زندگی از زندگی پویا و کاملا متحرک در گذشته به زندگی ماشینی، تعداد بسیار زیادی از افراد در جوامع امروزی خواه ناخواه به اضافه وزن و چاقی مبتلا شده اند. این اضافه وزن و چاقی، به دلیل تغییر سبک زندگی و استفاده از ماشین آلات متنوع جهت انجام کار ها به وقوع می پیوندد و تعداد افراد زیادی در سراسر جهان با این معضل رو به رو شده اند. پشت میز نشینی و عدم تحرک کافی در طول روز، باعث افزایش چربی های دور شکم و پهلو شده است و باعث اضافه وزن در افراد می شود. لاغری شکم و پهلو آرزویی است که بیشتر این افراد به دنبال آن هستند و برای رسیدن به اندامی مناسب تلاش خود را بکار می گیرند. امروزه روش های گوناگون و متنوعی برای لاغری در افراد دارای اضافه وزن وجود دارد که این افراد می توانند بسته به شرایطی که دارند همه یا تعدادی از آن ها را بکار بگیرند. بعضی از این روش ها ممکن است عوارض جانبی برای افراد به دنبال داشته باشد حال آن که ممکن است بعضی از این روش ها بی خطر و کاملا سالم و از نظر متخصصان حوضه سلامت تایید شده باشد. اکثرا ما به دنبال ساده ترین روش برای لاغری شکم هستیم، اما باید در همین ابتدا این نکته را عنوان نماییم که کاهش وزن پروسه ای زمان بر است و نیاز به همت و اراده دارد. در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با انواع روش هایی که از طریق آن ها می توان شکم و پهلوی خود را لاغر کرد، توضیحاتی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چاقی شکم و پهلو نشانه چیست

شکم و پهلو قسمت هایی از بدن انسان هستند که نخستین نشانه های چاقی در آن ها ظاهر می شود. معمولا انباشت چربی در آقایان در این قسمت بیشتر از بانوان است. اضافه وزن و افزایش چربی های زائد بدن، باعث ایجاد ترکیبی ناخوشایند در ظاهر افراد شده و ظاهری نامناسب را برای افراد بوجود خواهد آورد. بیشتر این اضافه وزن به دلیل سبک زندگی نادرست و زندگی ماشینی است که باعث این اضافه وزن می شود. کم تحرکی و عدم داشتن برنامه مناسب برای ورزش و فعالیت در طول روز و هفته، به دلیل مشغله های زیاد زندگی، باعث افزایش تعداد افرادی شده است که دارای اضافه وزن بوده و یا چاق هستند. این افراد به دنبال راهی برای کاهش وزن و داشتن اندامی مناسب هستند تا از طریق آن بتوانند در زمانی کوتاه به وزن ایده آل خود برسند و اندام مناسبی داشته باشند. زیرا اضافه وزن و چاقی اندام نامناسبی برای آن ها رقم زده است که از وضعیت خود رضایت ندارند. بعلاوه چاقی و اضافه وزن، علاوه بر ایجاد یک ترکیب نامناسب برای فرد، ممکن است برای سلامتی آن ها نیز خطراتی را به دنبال داشته باشد. خطراتی مثل چربی خون بالا، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالا و … از جمله بیماری هایی هستند که افراد چاق و یا دارای اضافه وزن ممکن است با آن ها رو به رو شوند. لذا این افراد ریسک ابتلا به بیماری های مختلف را همواره دارند و این موضوع باعث ایجاد یک ترس در آن ها می شود. بنابراین آن ها به دنبال راهی برای کاهش وزن خود می گردند تا از این طریق ریسک ابتلا به بیماری های مختلف را در خود کاهش دهند. لاغری شکم و پهلو و در ادامه لاغری اندام های مختلف بدن، باعث تناسب اندام فرد شده و حس رضایت را در فرد القا کرده و همچنین ریسک ابتلا به بیماری را در فرد کاهش خواهد داد.

چاقی شکم و پهلو
چاقی شکم و مخصوصا پهلو معمولا فرم بدنی را به هم میریزد و معمولا چربی آن به سختی از بین می رود.

برای لاغری شکم و پهلو چه روش هایی وجود دارد

برای لاغری و کاهش وزن و علی الخصوص لاغری شکم و پهلو که دو مورد از مهم ترین جاهایی هستند که چاقی در آن ها نمود بیشتری دارد، راه های زیاد و متنوعی وجود دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به تفکیک به هرکدام از این موارد پرداخته و درباره هرکدام از آن ها توضیحاتی ارائه دهیم.

ورزش برای لاغری شکم

لاغری سریع شکم بدون ورزش !! عنوان خیلی جذابی به نظر می رسد نه؟ اما بدون اینکه حتی متن مقاله ای با این عنوان را بخوانیم، با کمی تفکر باید عنوان کنیم چنین چیزی بسیار بعید است. مهم ترین و اصلی ترین راه برای کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو که بسیار مورد تاکید پزشکان و متخصصان حوضه علوم تغذیه و سلامت بدن قرار گرفته است، ورزش است. ورزش مداوم و مرتب در طول روز و هفته می تواند باعث افزایش چربی سوزی در بدن شده و چربی های اضافی بدن که معمولا در ناحیه شکم و پهلو متمرکز می شوند را کم کرده و بتدریج از بین ببرد. ورزش باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شده و با چربی سوزی، باعث کاهش میزان چربی های اضافی بدن می شود و در نتیجه لاغری سریع شکم و دیگر اندام های بدن را به دنبال خواهد داشت. بعلاوه ورزش کردن می تواند ماهیچه های اندام های مختلف بدن را نیز قوی کرده و اندامی متناسب را برای فرد ایجاد خواهد کرد. به طور کلی اگر کالری دریافتی روزانه افراد از مقدار کالری که در طول روز می سوزانند بیشتر باشد، کالری دریافتی اضافی خود را به شکل چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن نشان می دهد. ورزش، با سوزاندن کالری اضافی بدن، باعث کاهش چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن شده و لاغری این اندام ها را سبب می شود. ورزش های بسیاری هستند که انجام دادن آن ها توصیه شده است و برای لاغری ناحیه شکم و پهلو مفید هستند. البته اکثر ورزش ها در کاهش چربی های بدن مفیدند اما بعضی از ورزش ها بطور اختصاصی می توانند باعث کاهش چربی های شکم شوند. در ادامه به چند مورد از این ورزش ها اشاره می کنیم.

  • پیاده روی و نقش آن در لاغری شکم و پهلو

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ورزش هایی که از طریق آن می توان چربی های اضافی بدن را کاهش داد، ورزش پیاده روی است. این پیاده روی می تواند در سطوح صاف و جاده ای و یا پیست ها باشد، و یا اینکه به صورت پیاده روی در کوه ها باشد. بهرحال هرگونه پیاده روی که بتواند باعث افزایش دمای بدن و عرق شود، می تواند در کاهش چربی های بدن و لاغری شکم و پهلو نقش ویژه ای داشته باشد. متخصصان حوضه سلامت پیشنهاد می کنند برای سالم ماندن و حفظ تناسب اندام، بهتر است در طول روز حداقل نیم ساعت پیاده روی کرد. این پیاده روی باید به گونه ای باشد که بدن عرق کند و دمای بدن بالا برود تا مقدار کالری اضافی بدن از بدن دفع شود. لذا ورزش پیاده روی از جمله مهم ترین و اصلی ترین ورزش هایی است که از طریق آن می توان به لاغری و تناسب اندام دست یافت. بعلاوه ورزش پیاده روی به عنوان یک ورزش مادر عمل می کند. به این معنی که برای انجام بیشتر ورزش ها، ابتدا باید بدن فرد کاملا گرم شده و برای انجام فعالیت آماده شود. پیاده روی کردن با افزایش دمای بدن و آماده کردن اندام ها و ماهیچه های مختلف بدن، بدن را برای انجام فعالیت ها و ورزش های بعدی آماده می سازد. در واقع بهترین روش لاغری شکم از طریق ورزش کردن و آن هم از طریق پیاده روی روزانه و منظم است.

  • ورزش دراز و نشستو نقش آن در لاغری شکم و پهلو

از دیگر ورزش هایی که به طور اختصاصی به لاغری شکم و پهلو کمک می کند، ورزش دراز و نشست است. ورزشی که اکثر قریب به اتفاق افراد با آن و روش انجام آن آشنایی کامل دارند و اکثر افراد حداقل یکبار آن را انجام داده اند. این ورزش، با توجه به اینکه در حین انجام، بیشترین فشار را روی عضلات شکم وارد می آورد، لذا بیشترین میزان چربی را از آن ناحیه مصرف خواهد کرد. البته نقش فشار ایجاد شده بر یک ناحیه خاص برای دفع چربی های آن ناحیه در دست برسی است و نتیجه آن حتمی نیست. عضلات شکم و همینطور عضلات مورب پهلو، طی ورزش داز و نشست قوی شده و همزمان چربی های اضافی در آن ناحیه کاهش پیدا می کنند. پس از مدتی که این ورزش انجام می شود، نتایج به شکل ویژه ای قابل ملاحظه خواهد بود و تاثیرات زیادی روی کاهش چربی های این ناحیه به دنبال خواهد داشت. البته قبل از شروع این ورزش باید ابتدا کمی دمای بدن بالا رفته و عضلات و اندام های بدن کاملا گرم و آماده برای انجام فعالیت شده باشند. پس از گرم کردن عضلات می توان این ورزش را آغاز کرده و آن را انجام داد.

  • ورزش پلانک؛ بهترین حرکات شکم و پهلو

از دیگر ورزش هایی که سهم عمده ای در کاهش چربی های ناحیه شکم و پهلو و لاغری آن دارد، ورزش پلانک است. این حرکات، حرکاتی کاملا موثر و مفید در لاغری بوده و پس از یک مدت انجام مداوم، می توان اثرات آن را روی شکم و پهلو مشاهده کرد. همان طور که برای انجام اکثر ورزش ها، نیاز به گرم کردن می باشد، قبل از شروع این حرکت نیز بهتر است مدتی به گرم کردن اندام های بدن پرداخت تا از آسیب دیدگی در حین انجام این حرکت جلوگیری به عمل آید. ورزش پیاده روی و انجام حرکات کششی، از جمله ورزش هایی هستند که از طریق آن ها می توان به گرم کردن اندام های بدن پرداخت. پس از گرم کردن اندام ها، می توان این ورزش را آغاز کرد. در هنگام شروع دوره انجام ورزش پلانک برای لاغری شکم و پهلو، ابتدا و در روز های اول مدت زمان کمی باید در حالت پلانک قرار گرفت. رفته رفته و در روز های بعد انجام این حرکت، زمان حرکت را باید افزایش داده تا بدن به این شرایط عادت کند. لازم به ذکر است که توصیه متخصصان حوضه سلامت این است که در طول روز ترکیبی از این ورزش ها در کنار هم انجام بگیرد تا بتوانند تاثیرات مفید تری روی کاهش وزن و لاغری داشته باشند. به عنوان مثال بهتر است هرسه ورزش یاد شده به ترتیبی که عرض شد و در مدت زمان معین روزانه انجام شده تا تاثیرات آن قابل مشاهده باشد و در مدت زمان کوتاه تری بتوان به اندام مناسب مورد انتظار خود دست پیدا کرد.

ورزش برای لاغری شکم و پهلو
ورزش پلانک ، شامل حرکاتی کاملا موثر و مفید در لاغری شکم و پهلو می باشد.

رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو

برای لاغری شکم چه بخوریم ؟! در واقع بغیر از ورش که نقش موثری در افزایش کالری مصرفی دارد، تغذیه عامل مهم دیگری است که میزان کالری ورودی بدن را کنترل می کند. بنا بر این روش مهم دیگری که در زمینه کاهش چربی های بدن بسیار مورد تاکید قرار گرفته است، داشتن رژیم غذایی مناسب و متناسب با شرایط و میزان وزن و آناتومی بدن فرد است. رژیم غذایی که بتواند نیازمندی های روزانه فرد را برای رشد و نمو و تامین انرژی بدن مهیا نماید، و در عین حال کالری دریافتی روزانه را در حد معمول و مناسبی حفظ نماید و از ورود مواد غذایی با کالری بالا به بدن جلوگیری به عمل آورد. در واقع هرچه میزان کالری دریافتی روزانه افراد بیشتر باشد، ریسک چاقی و افزایش وزن در آن ها نیز بالاتر خواهد بود. امروزه متخصصان تغذیه، با توجه به آنالیزی که از فرد، طی مشاوره هایی که از او می گیرند، به عمل می آورند، برای آن فرد رژیم غذایی مناسبی را اتخاذ نموده که از طریق آن بتواند به وزن ایده آل خود دست یابد. طبق گزارشات متخصصین تغذیه، لاغری شکم و پهلو از جمله مهم ترین مواردی است که افراد برای رسیدن به آن به مشاور تغذیه مراجعه می نمایند.

رژیم های غذایی بسیار زیاد و متنوعی امروزه وجود دارند که بسته به شرایط فرد، می توان از هرکدام از آن ها استفاده نمود. رژیم هایی که پایه و اساس همه آن ها بر کاهش کالری دریافتی روزانه بوده و از طریق آن ها می توان به لاغری و کاهش وزن دست یافت.  در بیشتر این رژیم ها، میوه ها و سبزیجات به عنوان اجزای اصلی آن ها وجود داشته و مورد تاکید متخصصان حوضه سلامت و رژیم درمانی قرار گرفته اند. میوه ها و سبزیجات با توجه به میزان بالای فیبر و آنتی اکسیدانی که در خود جای داده اند، می توانند با افزایش متابولیسم بدن، چربی های اضافی بدن را سوزانده و لاغری شکم و پهلو و دیگر اندام های بدن راسبب شوند. برخلاف میوه ها و سبزیجات که به میزان زیادی مصرف آن ها در رژیم های غذایی مناسب برای لاغری توصیه شده است، مصرف مواد غذایی از قبیل برنج، گوشت، ماکارانی، انواع فست فود ها و غذا های چرب، شیرینی ها و … که میزان کالری بالایی دارند، بایستی بسیار محدود شوند. این مواد غذایی می توانند با افزایش کالری دریافتی روزانه، ریسک چاقی و اضافه وزن را در افراد بالا ببرند. لذا برای لاغری شکم و پهلو، بایستی استفاده از این مواد غذایی را تا حد امکان محدود نمود.

رژیم غذایی برای لاغری شکم و پهلو
غذاهایی مانند ماهی سالمون، سبزیجات، میوه ها و لبنیات برای لاغری شکم و پهلو عالی هستند.

لاغری شکم و پهلو با طب سنتی

از دیگر روش هایی که در درمان چاقی موثر و مفید می باشد، طب سنتی و استفاده از دمنوش ها و مواد گیاهی می باشد. طب سنتی بر مبنای خواص مواد گیاهی و دارویی، برای لاغری شکم و پهلو و به طبع لاغری تمام بدن به نحوی متناسب دمنوش های گیاهی مناسبی را تجویز می کند که در بسیاری از موارد می توانند مفید واقع شوند. از جمله مهم ترین و اصلی ترین مواد دارویی و گیاهی که برای لاغری اندام های مختلف بدن از جمله شکم و پهلو توسط متخصصان طب سنتی پیشنهاد می شود چای سبز است.

معجون لاغری سریع شکم

بر اساس مطالعات انجام شده روی چای سبز، به عنوان یک داروی گیاهی سنتی، مشخص شده است که این نوع چای نقش بسیار مفید و موثری در افزایش متابولیسم بدن دارد. افزایش متابولیسم بدن ناشی از نوشیدن این نوع چای به نوبه خود می تواند سبب افزایش چربی سوزی در نواحی مختلف بدن شود. بیشتر متخصصان تغذیه و رژیم درمانی از چای سبز به عنوان یک داروی موثر در لاغری شکم و پهلو یاد می کنند. به طوری که به پیشنهاد این متخصصان، نوشیدن یک لیوان چای سبز پس از هر وعده غذایی می تواند باعث کاهش کالری دریافتی روزانه و همچنین افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی شود. بی جا نیست اگر چای سبز را به عنوان معجون لاغری سریع شکم معرفی نماییم.

دمنوش لاغری
دمنوش های مختلفی در طب سنتی معرفی شده اند که چربی‌های شکم را از بین می‌برند و موجب افزایش سوخت و ساز (متابولیسم) بدن می‌شوند.

روش های خطرناک برای کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو

امروزه همانطور که گفته شد با توجه به تغییر سبک زندگی و افزایش تعداد افرادی که اضافه وزن دارند و یا چاق هستند، علاوه بر روش های سالم و مفیدی که می توانند باعث کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو شوند، روش های خطرناکی نیز وجود دارند که بعضی از آن ها حتی ممکن است به قیمت جان افراد تمام شوند. در ادامه به این روش های خطرناک اشاره می کنیم.

  • جراحی شکم و پهلو برای لاغری

یکی از راه های خطرناک برای لاغری که بیشتر در مواردی که چاقی و اضافه وزن بیشتر از حد طبیعی خود بوده انجام می شود، جراحی می باشد. این روش جزء خطرناک ترین روش ها و مرحله آخر از روش های لاغری شکم و پهلو به حساب می آید. به این معنی که در صورتی که هیچکدام از روش های قبلی از قبیل ورزش و رژیم غذایی و درمان با طب سنتی و … برای فرد موثر نبود و چاقی او بیش از حد طبیعی بود، می توان با جراحی چربی های اضافی بدن را خارج نمود. البته این مورد بسیار خطرناک بوده و در بعضی موارد ممکن است فرد به علت کاهش حجم بدن از دنیا برود و به قیمت جان او تمام شود. در بعضی موارد که اختلالات ژنتیکی باعث افزایش وزن افراد شده و چاقی مفرط در آن ها شکل می گیرد، عمل جراحی تنها راه کاهش وزن می باشد. البته باید این عمل های جراحی در چند مرحله انجام بگیرند چون ممکن است بدن فرد به کاهش شدید وزن خود واکنش نشان دهد. لذا جراحی در مورد افرادی که می توانند با ورزش و تغییر رژیم غذایی و یا روش های دیگر از قبیل طب سنتی به وزن ایده آل و اندام مناسب مورد انتظار خود دست یابند روش مرجع نبوده و این افراد می توانند با کمی تلاش و ممارست به هدف خود دست پیدا کنند.

جراحی شکم و پهلو
جراحی ، یکی از خطرناک ترین و شاید آخرین روشی باشد که برای لاغری باید به آن متوسل شد.

استفاده از داروها و قرص های لاغری برای لاغری شکم

امروزه شرکت های بسیاری در سطح جهان تشکیل شده اند که هدف آن ها تولید دارو ها در همه ابعاد برای بهبود وضعیت بیماران و افراد دارای عارضه هایی از جمله چاقی می باشد. در کنار این شرکت ها، شرکت های بسیار دیگری نیز وجود دارند که بدون مجوز اقدام به تولید دارو های مختلف از جمله دارو هایی برای درمان چاقی و لاغری شکم و پهلو می کنند و با وعده های مختلف از جمله لاغری شکم و پهلو در 1 ماه ، توجه تعداد افراد زیادی را به خود جلب می کنند. این دارو ها ممکن است در بعضی موارد حتی مفید هم باشند و لاغری را برای فرد ایجاد کنند، اما در بسیاری از موارد این دارو ها عوارض جانبی بسیاری را برای فرد به دنبال دارند. به صورت کلی در مورد مشکلاتی همچون لاغری بیش از حد و یا چاقی، استفاده از قرص چاق کننده و یا داروی لاغری نباید انتخاب اول باشد. همچنین تجویز چنین داروهایی برای افراد باید توسط پزشک متخصص انجام شود و فرد مجاز به استفاده سرخود از این دارو ها نمی باشد. در ضمن اکثرا این دارو ها اثرات موقتی دارند. به نحوی که پس از قطع دارو اضافه وزن دوباره به سراغ آن ها می آید و کاهش وزن آن ها دائمی نمی باشد. لذا افرادی که قصد لاغر کردن شکم و پهلو را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هر دارویی نمی تواند برای لاغری آن ها مفید واقع شود و ممکن است این دارو ها عوارض جانبی متعددی را برای آن ها به همراه داشته باشند.

داروهایی که تولیدکنندگان ادعا دارند در لاغری موثر هستند، اکثرا به صورت غیر قانونی و بدون تایید از وزارت بهداشت به فروش می رسند.

در این مقاله سعی شد تا شما را با مقوله لاغری شکم و پهلو آشنا کرده و درباره روش های متنوع و گوناگون لاغری به بحث و گفت و گو پرداختیم. به چند مورد از مهم ترین و مفید ترین روش های کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو اشاره کردیم. امیدواریم این مقاله مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. در صورتی که تجربه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *