آموزش تصویری نحوه استفاده از اسپری تاخیری به همراه عکس و فیلم

آموزش نحوه استفاده از اسپری تاخیری

زود انزالی و ارضا شدن در مدت زمان کمی پس از شروع رابطه جنسی یکی از مشکلاتی است که در مورد اکثر قریب به اتفاق آقایان وجود داشته و در هنگام برقراری رابطه جنسی با آن مشکل رو به رو هستند. برای رفع این مشکل و برقراری رابطه ای طولانی تر و لذت بیشتر از رابطه جنسی معمولا راه های مختلفی پیشنهاد می شود که از جمله آن ها می توان به استفاده از قرص های تاخیری، اسپری های تاخیری، کرم ها و ژل های تاخیری و … اشاره کرد. در این میان اسپری های تاخیری از مقبولیت بالاتری در میان مردان برخوردار بوده و استفاده از آن ها درصد بالاتری را نسبت به بقیه موارد به خود اختصاص داده است. در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با آموزش استفاده از اسپری تاخیری توضیحاتی را ارائه دهیم. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا گام به گام نحوه دقیق استفاده از این اسپری ها را توضیح دهیم.

طرز استفاده از اسپری تاخیری

در این پاراگراف قصد داریم تا در ارتباط با آموزش نحوه استفاده از اسپری تاخیری به صورت گام به گام و مرحله به مرحله به ارائه توضیحات بپردازیم. سعی خواهیم کرد تا هر مرحله را بصورت کاملا واضح و شفاف بیان کنیم تا مشکلی در انتقال مفاهیم و نحوه استفاده از اسپری تاخیری به وجود نیاید.

گام اول

در گام اول استفاده از اسپری تاخیری، بایستی ابتدا از سالم بودن اسپری اطمینان حاصل کنید. ابتدا به تاریخ انقضای محصول دقت نمایید و در صورتی که تاریخ انقضای آن سپری نشده باشد، اسپری را در دست بگیرید و چند مرتبه آن را تکان دهید و سپس چند اسپری کنید تا از سالم بودن اسپری مطمئن شوید. در صورتی که اسپری به درستی کار نکند، بطور مثال شیار های آن بسته باشد یا شیار های بسیار بزرگ و یا بسیار کوچکی داشته باشد می تواند اثرات عکس داشته باشد. زیرا به عنوان مثال دوزی که برای یک مرتبه استفاده پیشنهاد می شود، بایستی در تناسب با شیار های اسپری باشد. زیرا اگر شیار های اسپری به طور مناسبی تعبیه نشده باشند، می تواند مقدار مواد خارج شده از اسپری در هر بار اسپری کردن متفاوت بوده و تغییر پیدا کند. لذا بایستی از سالم بودن اسپری تاخیری در گام اول اطمینان حاصل نمایید.

گام دوم

گام دوم در نحوه استفاده از اسپری تاخیری، اطمینان از تمیز بودن موضع و در صورت نیاز؛ شست و شوی مناسب آلت تناسلی است. همواره در مصرف محصولات بهداشتی باید دقت نمود که موضع استفاده از محصول کاملا تمیز و به خصوص عاری از چربی باشد. زیرا در صورتی که پوست آن قسمت تمیز نباشد میزان جذب به شدت کاهش خواد یافت. پس قبل از شروع استفاده از این محصول اطمینان حاصل نمایید پوست موضع (در اینجا آلت تناسلی مردانه) کاملا تمیز باشد.

گام سوم

گام سوم به عنوان مهم ترین و اصلی ترین گام در استفاده از اسپری تاخیری شناخته می شود. در این مرحله بایستی دوز مناسبی از اسپری را بر روی آلت تناسلی اعمال کنید. دوز مناسب، به معنای میزان موادی است که باید پوست به آن آغشته شود و این میزان به دو عامل بستگی دار؛ یکی دوز محصول خریداری شده و دیگری تعداد اسپری هایی است که در هر بار استفاده روی آلت تناسلی اعمال شود. معمولا در شرایط عادی و معمولی توصیه می شود که 3 الی 6 اسپری روی آلت تناسلی اعمال شود. در صورتیکه با این تعداد اعمال اسپری روی آلت تناسلی، بی حسی حاصل نشود، می توان به تعداد بالاتری برای اعمال بی حسی روی آلت تناسلی خود بهره برد. دوز مصرفی مناسب پس از چند بار استفاده، به دست خواهد آمد و می توان در دفعات بعدی به مقدار مورد نیاز از اسپری برای تاخیر در انزال استفاده نمود.

گام چهارم

در گام چهارم استفاده از اسپری تاخیری و پس از اعمال اسپری به مقدار نیاز، می توانید با دست چند بار آلت را ماساژ دهید تا کل طول آلت به مواد اسپری آغشته گردد. سپس کمی صبر کنید تا اسپری روی آلت تناسلی اثر کند. پس از اسپری کردن روی آلت تناسلی باید حداقل 5 تا 10 دقیقه صبر کرد تا حالت بی حسی روی آلت تناسلی اعمال شده و بتوان از بی حسی ایجاد شده برای برقراری رابطه طولانی با همسر یا شریک جنسی بهره برد. در صورتیکه بعد از گذشت 5 تا 10 دقیقه از اعمال اسپری روی قسمت کلاهک آلت تناسلی، همچنان اثر بی حسی روی قسمت کلاهک آلت تناسلی برقرار نشده باشد، می توان دوباره روی قسمت کلاهک آلت تناسلی چند اسپری انجام داد و 5 تا 10 دقیقه دوباره صبر کرد تا اثر بی حسی روی قسمت کلاهک اعمال شود و بتوان رابطه جنسی را آغاز نمود.

گام پنجم

در گام پنجم از آموزش نحوه استفاده از اسپری تاخیری، که گام آخر نیز محسوب می شود، قسمت کلاهک آلت تناسلی و بطور کلی آلت تناسلی کاملا بی حس شده و برای برقراری رابطه جنسی کاملا مهیا می شود. مهم ترین نکته در این مرحله این است که از آغشته شدن واژن به مواد بی حس کننده اسپری جلوگیری کرد. این کار را می توان با استفاده از کاندوم انجام داد. در صورتی که قصد استفاده از کاندوم را ندارید بهتر است قبل از شروع رابطه آلت تناسلی خود را شست و شو دهید. سپس می توان رابطه جنسی را آغاز نموده و از رابطه با همسر یا شریک جنسی خود لذت برد.

در این 5 گام سعی نمودیم روش صحیح استفاده از اسپری تاخیری را برای شما توضیح دهیم. در ادامه به موضوعات دیگری پیرامون این محصول بهداشتی می پردازیم.

فیلم طریقه استفاده از اسپری تاخیری

در کلیپ کوتاه زیر می توانید نحوه صحیح استفاده از اسپری تاخیری را مشاهده نمایید.

دقت نمایید قبل و بعد از استفاده از محصول بهتر است آلت شسته شود.

فیلم طریقه استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

بهترین روش استفاده از اسپری تاخیری ، اسپری کردن آن روی قسمت کلاهک آلت تناسلی می باشد. زیرا قسمت کلاهک آلت تناسلی بیشترین تحریک پذیری را نسبت به سایر قسمت های آلت تناسلی دارا می باشد و بایستی به طور کامل بی حس شود تا از زود انزالی جلوگیری به عمل آید. قسمت های طرفین و انتهای آلت تناسلی آقایان از تحریک پذیری کم تری برخوردار بوده و در صورت نیاز تنها کافیست یک یا دو اسپری به این قسمت ها زده و سپس ماساژ دهید تا مواد اسپری در کل طول آلت جذب شود.

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام اسپری کردن روی آلت تناسلی مد نظر قرار داد، این است که نباید اسپری را در مقابل کلاهک آلت تناسلی قرار داد و اسپری انجام داد. زیرا ممکن است مواد موجود در اسپری وارد مجاری ادراری شده و مشکلاتی از قبیل سوزش های ادراری را برای فرد به دنبال داشته باشد. بهتر است عمل اسپری کردن به قسمت های بالایی و پایینی کلاهک آلت تناسلی فرد اعمال شود تا از ورود مواد موجود در اسپری به درون مجاری ادراری جلوگیری به عمل آید.

نکته دیگر در رابطه با محل زدن اسپری تاخیری این است که باید دقت نمایید، پوست آلت تناسلی در هنگام استفاده از اسپری کاملا سالم باشد و دارای خراش و … نباشد.

در پایان باید این نکته را عرض نماییم که استفاده از اسپری تاخیری بر روی بیضه هیچ تاثیری در به تاخیر انداختن انزال ندارد و از نظر پزشکان می تواند خطرناک باشد. پس؛ هرگز اسپری تاخیری را روی بیضه نزنید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟
بهتر است اسپری تاخیری را روی کلاهک آلت بزنید.

استفاده از اسپری تاخیری در دوران بارداری

اینکه آیا استفاده از اسپری تاخیری در دوران بارداری ضرر دارد یا نه؟ سوال بسیاری از مخاطبان بوده که بهتر دیدیم نظر چند پزشک را در این مقاله ذکر نماییم:

باید گفت که متاسفانه استفاده از اسپری تاخیری در دوران بارداری برای جنین ایمن نیست و با توجه به این که اکثر اسپری های تاخیری از مواد مختلفی ساخته شده اند، ممکن است اثرات مضر داشته باشند. بنابراین در این دوران باید از برخورد با محصولات  و مواد شیمیایی با احتیاط رفتار کنید.

دکترشهریار ناطق (متخصص ارولوژی)

به طور کلی ما در مورد استفاده از اسپری تاخیری در دوران بارداری، منعی برای مصرفش نداریم ولی بهتر است در صورت حساسیت شما و یا همسرتان به اسپری تاخیری، از استفاده کردن آن، پرهیز کنید. همچنین در صورتی که مقاربت های شما در این دوران با دردهای شکمی و خونریزی کردن همسر شما همراه باشد، باید از نزدیکی کردن در دوران بارداری بپرهیزید تا آسیبی به جنین و مادر نرسد.

دکتر اعظم امیری (متخصص زنان و زایمان)

استفاده از اسپری اشکالی ندارد. شما می توانید قبل از بارداری از آن استفاده کنید و برای جنین مشکلی ایجاد نمی کند. اما در بارداری ممکن است برای مادر باعث افزایش علائم تحریکی، حساسیت و سوزش شود. بهتر است در حاملگی از مصرف مواد شیمیایی اجتناب شود. چرا که این مواد شیمیایی از طریق مخاط و پوست جذب می شود.

دکتر فریبا الماسی (متخصص زنان)

استفاده از اسپری تاخیری مانع بارداری نمی شود، اما چون یک ماده شیمیایی هست روی کیفیت اسپرم اثر میذاره و از این طریق در باردار شدن تأثیر دارد.

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی)

مزایای استفاده از اسپری تاخیری

افزایش مدت زمان رابطه جنسی و بهبود حالت زود انزالی در آقایان

مهم ترین و اصلی ترین کاربرد استفاده از اسپری های تاخیری، کاربرد آن در کاهش تحریک پذیری آلت تناسلی آقایان و افزایش مدت زمان رابطه جنسی در آن ها می باشد. با استفاده درست از این محصول می توان رابطه جنسی طولانی تری را با همسر یا شریک جنسی خود تجربه کرده و به اوج لذت جنسی با همسر یا شریک جنسی خود رسید.

رسیدن به حالت نعوظ کامل

یکی دیگر از کاربرد ها و مزایای استفاده از اسپری های تاخیری، مزیت آن ها در رساندن آلت تناسلی آقایان به حالت نعوظ کامل می باشد. البته این ویژگی تنها در برخی از اسپری ها وجود دارد و در اکثر موارد اسپری های تاخیری فاقد این ویژگی ها هستند. محصولات برندهای معتبر مانند اسپری ویگا دارای چنین ویژگی می باشند.

معایب اسپری های تاخیری

در مورد اسپری های تاخیری این نکته وجود دارد که هرچند این محصولات می توانند به صورت موقت مشکل زودانزالی را رفع نمایند، اما راه حل دائمی نیستند و یک روش درمانی محسوب نمی شوند. روش درمان دائمی این مشکل مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای درمان زودانزالی تحت نظر پزشک متخصص خواهد بود. همچنین بر اساس نظر پزشکان مواد موجود در این محصولات می تواند برای جنین در دوران بارداری مضر باشد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که هرگونه سوالی در مورد نحوه استفاده از اسپری تاخیری دارید؛ می توانید از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

36 thoughts on “آموزش تصویری نحوه استفاده از اسپری تاخیری به همراه عکس و فیلم”

 1. عذر میخوام… قسمت کلاهک سر بشه، لذتی نداره، اینکارو نکنید… امتحان کنید، زیرالت، بخصوص ختنه گاه رو اسپری کنید،دقت کنید، سوراخ وبیضه، الوده نشه، توبیست دقه، سه بار اسپری کنید…. بعد لذتشو ببر… امتحان کنید، متوجه صحبتم میشید

 2. یه نکته خیلی مهم (که مورد سوال همه خوانندگان این سایت هم میتونه باشه ) :
  مهم اینه که بعد مصرف اسپری تاخیری، چیکار کنیم که نعوظ داشته باشیم ⁉️

  1. درود بر شما
   معمولا استفاده از اسپری های تاخیری که دارای درصد بالاییاز لیدوکائین هستن در برخی افراد نعوظ رو دچار اختلال می کنن، برای این افراد پیشنهاد می شهاز اسپری تاخیری گیاهی استفاده کنن و یا اینکه همراه با اسپری تاخیری یک داروی تقویت نعوظ هم مصرف نمایند.

 3. باسلام و خسته نباشیدازلیدوکائین پاورمن دلتامیشه به مقعدهم زدتابی حس بشه؟

  1. درود بر شما
   خیر ؛ کاربرد این اسپری کلا متفاوت هستش و به صورت کلی ایجاد بی حسی در مقعد برای رابطه خطرات زیادی دارد و پیشنهاد نمی شود.

 4. سلام ببخشین بعد از از این که به الت بزنیم بعد دهدقیقه بشوریم بعد سکس کنیم یا مشکلی نداره

  1. درود بر شما
   بله بهتره بعد از اینکه تاثیرش رو احساس کردید، بشویید. این زمان تاثیر برای اسپری های مختلف متفاوت خواهد بود.

  2. بله باید بشورید زیرا نشستن باعث میشه ک واژن شریک جنسی تان هم بیحس شود و چیزی احساس نکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *