طریقه مصرف قرص های تاخیری ؛ چگونه قرص تاخیری را مصرف کنیم ؟

برای کسب نتیجه بهتر و افزایش تاثیر قرص های تاخیری ؛ باید به نحوه مصرف قرص تاخیری دقت نمود. در این مقاله ما طریقه مصرف قرص های تاخیری را بیان می کنیم.

پیش از استفاده از قرص های تاخیری لازم است بدانید که منظور از زود انزالی، ابتلا به نوعی اختلال جنسی شایع است که با بالا رفتن سن افزایش یافته و به صورت زیر تعریف می شود:

انزال زودرس

هنگامی که مرد، قبل از آنکه همسرش ارضا شود، دچار انزال شده و از او اسپرم خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است.

استرس، خستگی یا اضطراب می تواند از جمله دلایلی باشد که به جز افزایش سن یا ابتلا به بیماری های خاص، مردان را درگیر زودانزالی کند. اما این مسئله معمولا با بر طرف شدن این عواملی که بر انزال زودرس تاثیر گذاشته اند، رفع می شود.

درمان زودانزالی

در مقاله “زودانزالی و روش های درمان آن” به صورت مفصل به موضوع زودانزالی پرداختیم، اما به صورت کلی روش های درمانی زودانزالی به دو دسته “دارویی” و “غیر دارویی” تقسیم می شوند که ما در این مقاله به درمان دارویی و روش استفاده از قرص های تاخیری می پردازیم. اما ابتدا به معرفی داروهای معروف تاخیری می پردازیم:

معروف ‌ترین قرص های تاخیری در بازار

قرص های تاخیری گوناگونی در بازار دارو توزیع شده اند که هر کدام به نحوی بر این اختلال اثرگذار خواهد بود. قرص وگادول یکی از معروف ترین این داروها است و در این بین می توان به داروهایی چون کینگ دل، ماکسیما، قرص پاور وی 8 و قرص تاخیری ایرانی کیمیاگر اشاره کرد.

وگادول که از پرکاربردترین انواع قرص های تاخیری می باشد، دارویی است که در آن از ماده ترا مادول استفاده شده است. از این قرص تاخیری در جلوگیری از انزال زودرس و نعوظ کوتاه استفاده می شود.

قرص کینگ دل نیز از لحاظ ترکیبات و تاثیر مانند وگادول است اما نسبت و دوز مواد در آن متفاوت است.

قرص دفترچه ای ماکسیما ؛ یک داروی جدید است که طبق اعلام مصرف کنندگان تاثیر قوی تر از دو داروی قبلی دارد. در ضمن در ترکیبات این دارو ترامادول وجود ندارد.

قرص تاخیری پاور وی 8 نیز محصولی تحت برند ویاگراست که تاثیر تاخیری قوی دارد و در کشورمان نیز بسیار پر طرفدار است.

کپسول تاخیری کیمیاگر نیز یک دارو گیاهی می باشد که در کشور ایران تولید می شود و دارای ترکیبات کاملا گیاهی است.

قرص های تاخیری موجود در داروخانه

ماهیت ها، تفاوت ها و تشابه های قرص های تاخیری

وگادول و کینگ دل هر دو به صورت قرص هستند که از طریق دهان مصرف می شوند. این دو قرص قیمت تقریبا یکسانی دارند. هر دو دارای ترکیبات تقریبا یکسان (با درصد دوز متفاوت) هستند و میزان تاثیر گذاری مشابهی دارند.

ماکسیما و پاور وی 8 نیز هر دو دارای بسته بندی دفترچه ای می باشند و جزو قرص های شکل دار هستند که البته ترکیبات متفاوتی در ساخت آن ها به کار رفته است.

کیمیاگر نیز به صورت کپسول بسته بندی شده است و محصول شرکت کیمیاگر توس می باشد. از لحاظ مواد تاثیر گذار کاملا با محصولات قبلی تفاوت است.

اثربخشی استفاده از قرص های تاخیری

تا این قسمت از مطلب متوجه شدید که هرچند کاربردهای قرص های تاخیری مشابه و برای به تاخیر انداختن انزال مردان است، اما داروهای متفاوت دارای ترکیبات متفاوت و میزان تاثیر متفاوتی هستند. استفاده از قرص تاخیری در درمان انزال زودرس در چندین مطالعه بالینی به طور مستقیم مقایسه شده است. این بررسی ها نشان دادند که مردانی که قرص تاخیری مصرف کردند، اعتماد به نفس بیشتری در رابطه جنسی خود داشتند. البته عامل اعتماد به نفس خود یکی از عواملی است که پایین بودن آن از کیفیت رابطه می کاهد.

مصرف قرص های تاخیری چگونه است؟

قرص های تاخیری را دقیقا همانطور که تجویز شده است، باید مصرف کرد. بهتر است تمام دستورالعمل های برچسب دنبال شود. این داروها نباید در مقادیر بیشتر یا کوچکتر از مدت توصیه شده، مصرف شود. با توجه به دستور نوشته شده بر روی هر نوع از داروهای تاخیری، زمان رابطه جنسی را در نظر گرفته و مدتی قبل از شروع آن، دارو را مصرف کنید. مثلا در مورد وگادول باید 1 الی 2 ساعت (یا حتی بیشتر) قبل از شروع رابطه، مصرف شود. بسیار حائز اهمیت است که بدانید این داروها نباید بیش از یک بار در روز مصرف شوند.

برخی از این داروها به نعوظ شما در هنگام تحریک جنسی کمک می کنند.

در طول فعالیت جنسی، اگر دچار سرگیجه یا حالت تهوع شدید، یا درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در قفسه سینه، بازوها، گردن یا فک شدید، بلافاصله از ادامه مصرف دارو خودداری کنید و با پزشک خود تماس بگیرید. شما ممکن است دچار عوارض جانبی سیلدنافیل شده باشید. به نکات مهم در نحوه نگهداری داروها در دمای مطلوب و به دور از گرما و رطوبت نیز توجه کنید.

دوز مصرفی داروهای تاخیری به چه عواملی بستگی دارد؟

دوز مصرفی داروهای تاخیری که پزشک تجویز می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

 • سن
 • مشکلات کبدی و کلیوی
 • بیماری های خاص و قابل بررسی پزشکی
 • داروهای دیگری که توسط بیمار استفاده می شود
استفاده از قرص تاخیری

پیش از استفاده از قرص های تاخیری چه باید کرد؟

قبل از اینکه روی به استفاده از قرص های تاخیری بیاورید، عواملی که باعث مشکلی جنسی و اختلال در انزال شده اند را به طور کامل بررسی کنید و برای حل مشکل خود به پزشک مراجعه کنید. این مشکلات می توانند گذرا یا دائمی باشند. در صورتی که عامل روحی پشت مشکل باشد؛ به جای استفاده از قرص های تاخیری، می توانید به مشاور مربوطه مراجعه کنید تا از روش های دیگری برای حل مشکل خود اقدام کنید. به هر حال در صوت تصمیم به استفاده از قرص های تاخیری باید چند مورد را بررسی کنید و سپس به مصرف آن ها بپردازید. در زیر به لیستی از بایدها و نبایدهای قبل از استفاده از این گونه قرص ها می پردازیم تا از اطلاعات مفید و ضروری بهره مند شوید.

 • در صورت حساسیت به سیلدنافیل نباید از وگادول و کینگ دل و قرص تاخیری خیلی قوی امریکایی استفاده کنید.
 • اگر نیترات مصرف می کنید، استفاده از قرص های تاخیری برای شما ممنوع است.

استفاده از قرص های تاخیری در یک وعده غذایی سبک

اگر پس از استفاده از قرص تاخیری دچار سوء هاضمه شدید، سعی کنید دوز دارو را با یک میان وعده یا یک وعده غذایی سبک مصرف کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر این کار را انجام دهید، ممکن است دارو کمی بیشتر طول بکشد تا بر روی شما اثرگذار باشد. (این امر به ویژه در صورتی که یک وعده غذایی پرچرب را با دوز مطلوب بخورید صادق است.) اگر سوء هاضمه شما آزار دهنده است، از پزشک یا داروساز خود بخواهید که داروهایی را برای کاهش ناراحتی شما تجویز کند.

استفاده از قرص های تاخیری با دوزهای مناسب

همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از عوارض جانبی بیشتر با دوزهای بالاتر دارو رخ می دهد. این عوارض جانبی شامل سردرد، گرگرفتگی، سوء هاضمه، گرفتگی بینی و تغییر در بینایی شما می شود. بنابراین اگر این عوارض جانبی برای شما مشکل ساز است، در مورد مصرف دوز کمتر دارو نظر پزشک خود را بپرسید.

مصرف قرص تاخیری

چند سوال پر تکرار در مورد مصرف قرص های تاخیری

در پایان این مطلب به پاسخ به چند سوال پر تکرار در مورد استفاده از قرص های تاخیری می پردازیم و به جمع بندی می رسیم

چه زمانی طول می کشد تا قرص تاخیری اثر کند؟

با توجه به مکانیسم اثر و مواد تاثیر گذار هر دارو؛ زمان تاثیر داروها نیز متفاوت است. اما به صورت کلی 1 تا 2 ساعت برای تاثیر کامل قرص ها مورد نیاز است.

چطور می توان تاثیر قرص تاخیری را افزایش داد؟

برای افزایش تاثیر قرص های تاخیری بهتر است از مصرف این داروها به همراه غذای بسیار چرب اجتناب نمود. البته میزان تاثیر قرص های تاخیری بستگی به عواملی مانند ژنتیک و متابولیسم بدن دارند، که برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

چرا قرص تاخیری تاثیر نمی کند؟

همانطور که اشاره شد تاثیر قرص های تاخیری بستگی به متابولیسم بدن دارد و این میزان می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. اما اگر داروی تاخیری اورجینال تهیه و مصرف شود تاثیر آن حتمی خواهد بود.

تاثیر داروهای تاخیری تا چه زمانی در بدن باقی می ماند؟

همانطور که اشاره شد، این زمان بستگی به نوع دارو و دوز مصرفی دارد؛ اما به صورت کلی 5 الی 24 ساعت معمولا پایداری تاثیر را می توان پیش بینی کرد.

52 thoughts on “طریقه مصرف قرص های تاخیری ؛ چگونه قرص تاخیری را مصرف کنیم ؟”

 1. سلام
  کدام قرص از بهترین ها هستش برای بزرگ کردن حالت تنا سلی آقایان و نام شأن را بکید
  ممنون میشوم

    1. درود ؛ دلیلش اینه که اصلا افراد زیر 18 سال نباید فعالیت جنسی داشته باشن که در نتیجه دارویی برای تقویت قوای جنسیشون مصرف کنند.
     طبق قانون اکثر کشورها سن قانونی را ۱۸ سال تمام (۱٧سال و ۱۲ماه) تعیین می‌کنند. وقتی 6570 روز از تولد فرد بگذرد. و قبل از این سن هر گونه رابطه جنسی آنها تجاوز قلمداد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *