راه های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

در این مقاله تلاش بر این است تا روش استفاده از خوراکی های مفید و همچنین دمنوش های طبیعی برای افزایش میل جنسی در بانوان را معرفی نماییم

یکی از اساسی‌ترین نیازهای بشر نیاز به تولیدمثل و بقا است. زوجین به منظور بقا نیاز به برقراری رابطه جنسی دارند. لازمه‌ی رابطه‌ی جنسی؛ میل جنسی است که باید در هر دو طرف وجود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به میل جنسی زنان و راه‌های افزایش و تقویت آن بپردازيم. ميل جنسي جزو اميال كاملا طبيعي بانوان است. در صورتي كه بانوان از ميل جنسي كافي و مناسبي برخوردار باشند رابطه بهتر و در نتيجه زندگي بهتري خواهند داشت.

میل جنسی چیست؟

اگر بخواهيم تعريفي براي ميل جنسي ارائه دهيم بايد گوييم كه ميل جنسي عبارت است از كشش و شهوت نسبت به جنس مخالف است كه از نياز به جنس مخالف ايجاد مي‌شود.

متاسفانه روز به روز با پيشرفت جوامع و در نتيجه پيشرفت و تنوع مشكلات، خانم‌ها با مشكلات متعددي در روابط جنسي خود مواجه مي‌شوند كه عمده اين مشكلات مربوط به اميال آن‌ها مي‌شود. يكي از اساس‌ترين و ريشه‌اي‌ترين مشكلات جنسي مربوط به مشكل در ميل جنسي است. زيرا تا زماني كه ميل جنسي وجود نداشته باشد هيچ‌ كدام يك از مراحل معاشقه و رابطه جنسي به درستي انجام نمي‌شود. از طرفي مشكل در رابطه جنسي مي‌تواند گسترده‌تر شده و تمام ابعاد زندگي را درگير كند. زيرا رابطه جنسي و نياز جنسي يك نياز اوليه و اساسي هر انساني است. در صورتي كه به درستي به اين نياز پاسخ داده نشود و يا مشكلي در برطرف كردن اين نياز به وجود آيد تاثير رواني چشم‌گيري بر فرد گذاشته كه مي‌تواند تمام ابعاد زندگي او را نيز تحت تاثير قرار دهد. با توجه به این نکات در صورت بروز سردمزاجی، در مان آن و افزایش میل جنسی بانوان باید به جد و سریعا پیگیری شود.

اختلال در ميل جنسي

معمولا بیشترین علت مراجعه خانم های 18 تا 50 سال به پزشک، کاهش میل جنسی در آنها می باشد. سردمزاجی بانوان می تواند منشا روحی و روانی داشته باشد و یا به علل دیگری در فرد بوجود آید که سعی می کنیم به این علت ها بپردازیم.

علت کاهش میل زنان
کاهش میل جنسی در زنان می تواند به علل مختلف روحی و یا جسمی مربوط باشد.

علت کاهش میل زنان

همان طور كه گفته شد كاهش ميل جنسي در بانوان و يا وجود اختلال در آن مي‌تواند دلايل متعددي داشته باشد. برخي از عوامل تاثير گذار بر ميل جنسي بانوان عبارتند از:

مشغله كاري فراوان

 از آن ‌جا كه مشغله كاري فراوان هم ذهن فرد و هم جسم او را تحت تاثير قرار مي‌دهد، به مرور قواي جسمي و اميال جنسي خانم‌ها را كاهش داده و باعث كاهش كيفيت رابطه جنسي آن‌ها مي‌شود.

رو به رو شدن با استرس‌هاي فراوان

 از آن ‌جا كه روحيه مناسب و آرامش كافي يكي از فاكتورهاي تقويت كننده ميل جنسي در بانوان است، رويارويي با استرس باعث تضعيف روحيه در بانوان و در نتيجه اختلال در ميل جنسي مي‌شود.

مشكلات خانوادگي

 مشكلات خانوادگي مي‌تواند باعث تضعيف روحيه خانم‌ها شود. از طرفي در صورتي كه خانم‌ها با همسر خود دچار مشكل شده باشند، به دليل جدايي و كدورت ممكن است ميل جنسي‌شان فروكش كرده و رابطه جنسي خوبي را با همسر خود تجربه نكنند.

بيماري‌هاي جسمي

 بيماري‌هاي جسمي مي‌توانند با تاثير بر ميزان هورمون‌هاي جنسي يا شادي‌ بخش كه بر ميل جنسي تاثير زيادي دارند، كشش فرد را نسبت به جنس مخالف كاهش دهد. همچنين اين بيماري‌ها بسته به نوعشان مي‌توانند باعث كاهش قواي جسمي فرد بيمار نيز شوند كه اين مورد باز هم به نوبه خود تاثير به سزايی بر ميل جنسي بانوان دارد.

مشكلات روحي

 مشكلات روحي و رواني باعث بي ميلي و عدم تمايل به مردان شده و حتي با كاهش هورمون‌هاي شادي‌بخش مي‌توانند باعث سركوب ميل جنسي در زنان نيز شوند. بانواني كه با مشكلات روحي دست و پنجه نرم مي‌كنند بايد نزد روانپزشك بروند و به صورت بنيادي مشكل ميل جنسي خود را حل كنند.

روش های افزایش میل جنسی در بانوان
استفاده از روش های خانگی برای افزایش میل جنسی در بانوان می تواند بهترین روش باشد.

روش‌هاي افزایش میل جنسی بانوان

خوشبختانه تا كنون پزشكان راه‌حل‌هاي زيادي براي حل مشكل ميل جنسي در بانوان ارائه داده‌اند. اما همانطور كه مي‌دانيد اكثر افراد ميل به حل مشكلات جسمي يا جنسي خود با استفاده از مواد طبيعي يا گياهي دارند. زيرا داروها يا روش‌هاي درماني شيميايي عوارض جبران‌ ناپذيري ايجاد مي‌كنند. همچنين اكثرا براي افزایش میل جنسی بانوان در وهله اول استفاده از روش‌هاي درماني خانگي پیشنهاد می شود.

خوشبختانه به منظور رفع مشكلات مربوط به ميل جنسي در بانوان روش‌هاي درماني خوراكي زيادي وجود دارند كه تاثير بسيار چشم‌گيري بر روي آن‌ها خواهد گذاشت. در ادامه به ذكر چند مورد از اين روش‌ها خواهيم پرداخت. اما در ابتدا بايد بگوييم كه اساس اكثر خوراكي‌هاي تقويت كننده ميل جنسي افزايش جريان خون و يا افزايش هورمون‌هاي شادي‌بخش است. زيرا مشكل در ميل جنسي بانوان يا مربوط به مشكلات جسمي‌ است و يا مربوط به مشكلات روحي و رواني مي‌شود. بنابراين در صورتي كه مشكل ميل جنسي بانوان ريشه در مشكلات جسمي داشته باشد با افزايش جريان خون به اندام‌‌هاي تناسلي‌شان تا حدي اين مشكل قابل حل است.

همچنين اگر اين مشكل ريشه در روان فرد داشته باشد احتمالا با افزايش ترشح هورمون‌هاي شادي ‌بخش قابل حل باشد. البته هر كدام از موارد خوراكي زير افزایش میل جنسی بانوان را به طرق مختلفي سبب مي‌شوند كه به طور كامل توضيح داده مي‌شود.

کی های افزایش دهنده میل جنسی
خوراکی ها و غذاهای فوق می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر میزان میل جنسی بانوان داشته باشد.

خوراکی ها و غذاهایی که میل جنسی را افزایش می دهند

همواره بر استفاده از درمان های خانگی به جای استفاده از داروهای شیمیایی تاکید شده است. در موضوع اخیر استفاده از خوراکی هایی که در ادامه معرفی خواهد شد بسیار ایمن تر و بهتر از استفاده از داروهای تقویتی و حتی داروی گیاهی تقویت قوای جنسی می باشد. مزيت بزرگي كه مواد خوراكي و روش‌هاي درمان خانگي براي تقويت ميل جنسي دارند اين است كه براي همه افراد قابل استفاده است و عوارض خاصي ندارند. همچنين بانواني كه ميل جنسي مناسبي دارند اما مي‌خواهند اين وضعيت را در حالت پايدار قرار بدهند نيز مي‌توانند از اين مواد خوراكي استفاده كنند.

اسفناج

اسفناج جزو سبزيجاتي است كه كمك شاياني به افزایش میل جنسی بانوان خواهد كرد. خوردن اسفناج باعث افزايش جريان خون در بدن خانم‌‌ها مي‌شود. به گفته محققان اسفناج سرشار از منیزیم است كه نوعي ماده معدنی به شمار می‌رود و باعث کاهش التهاب در رگ‌های خونی و افزایش جریان خون در آن‌ها می‌شود. يكي از روانپزشكان برجسته به نام دکتر تامی نلسون می‌گوید: “افزایش جریان خون‌ در رگ‌ها باعث مي‌شود كه خون را به سمت اندام‌هاي مختلف سوق ‌دهد، که مانند نوعي محرك جنسي می‌تواند برانگیختگی و تجربه رابطه جنسی را لذت بخش‌تر کند. بنابراين خانم‌ها با خوردن اين ماده پس از مدتي متوجه خواهند شد كه به دليل افزايش ميل جنسي، ارگاسم راحت‌تر و بهتري را خواهند داشت.

شکلات

شکلات هم سطح سروتونین و هم دوپامین در مغز را افزایش می‌دهد و باعث خوشحالی و شادابي می‌شود. از طرفي باعث مي‌شود كه سطح استرس خانم‌ها را پايين بياورد. استرس يكي از فاكتورهاي بسيار مهم در ميل جنسي است. هرچه كه فرد با استرس بيشتري رو به رو باشد، ميل جنسي او نيز رفته رفته كاهش مي‌يابد. نظریه دیگر این است که شكلات جریان خون را در سرخرگ‌ها افزایش داده و رگ‌های خونی را گشاد می‌کند. در نتيجه گردش خون و خونرساني به اندام‌ها را تسهيل مي‌كند كه همين موضوع باعث افزايش جريان خون در دستگاه تناسلي و در نتيجه افزایش میل جنسی بانوان نيز مي‌شود.

فلفل

فلفل هرچه تندتر باشد براي افزايش ميل جنسي بانوان بهتر است. فلفل‌های تند باعث افزایش سوخت و ساز بدن و تحریک ترشح اندورفین‌ها می‌شوند. بنابراين باعث می‌شوند عرق کنید، كشش جنسي‌تان شديدتر شود و ضربان قلبتان نيز افزايش يابد. همچنين فلفل سرعت جريان خون را نيز شدت مي‌بخشد.

تخمه كدو تنبل

تخمه كدو تنبل فاقد چربي است و مصرف آن به صورت ناشتا و قبل از وعده‌هاي اصلي تاثير شگفت‌انگيزي بر ميل جنسي بانوان دارد. در واقع مكانيسم عمل تخمه كدو تنبل بدين صورت است كه می‌تواند به تقویت روحیه شما کمک کند. آن‌ها یکی از بهترین منابع غذایی براي اسید آمینه موسوم به تریپتوفان هستند که به تولید سروتونین در مغز شما کمک می‌کند. داروهای ضد افسردگی به مغز در توليد بيشتر سروتونین کمک می‌کنند، بنابراین اگر اين داروها را به منظور افزایش میل جنسی مصرف مي‌كنيد، باید بدانید که مصرف این دارو ها به همراه تخمه‌هاي شگفت‌انگيز كدو تنبل در رژیم غذایی روزانه ممکن است آن‌ها را مؤثرتر جلوه دهند.

موز

موز یکی از منابع برتر و غني از پتاسیم است که به خنثی کردن تأثیر غذاهای پر سدیم در بدن کمک می‌کند. غذاهای شور که مملو از سدیم هستند نه تنها نمی‌تواند باعث افزايش جريان خون در دستگاه تناسلی شود، بلکه می‌تواند رسیدن به ارگاسم را در خانم‌ها دشوارتر کرده و نفخ‌هاي شكمي آزاردهنده‌اي را ايجاد كنند. پس بهتر است استفاده از موز را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

ميگو

ميگو جزو غذاهاي دريايي محبوب و لذيذ است كه به دليل خواص چشم‌گيرش محبوبيت بيشتري پيدا كرده است. ميگو سرشار از اسیدهای چرب امگا -3 است. شايد برايتان سوال به وجود آيد كه اين مواد چه تاثيري بر ميل جنسي خواهند گذاشت؟ این مواد مغذی نه تنها به بهبود گردش خون كمك مي‌كنند بلکه سطح دوپامین را در مغز بالا مي‌برند. محققان توضیح می‌دهند که  سطح بالاي دوپامين و افزايش جريان خون باعث برانگیختگی جنسي و در نتيجه كشش جنسي در بانوان می‌شود. محققان همچنين اظهار دارند كه سطح بالاي دوپامین باعث می‌شود هنگام برقراري رابطه جنسي احساس آرامش بیشتری داشته باشید. بنابراين با همسر خود حين رابطه جنسي راحت‌تر رو به رو مي‌شويد و كشش و ميلتان به او بيشتر مي‌شود. خوردن ميگو يك الي دو بار در هفته به منظور تقويت و افزایش میل جنسی بانوان توصيه مي‌شود.

گوشت قرمز

به گفته محققان و روانپزشكان، يكي از مهمترين دلايلي كه ميل جنسي بانوان را تحت تاثير خود قرار مي‌دهد اين است كه آن‌‌ها از نظر جسمي ممكن است خسته باشند و يا با استرس‌‌هاي زيادي رو به رو باشند. اگر بخواهيم در ابعاد بيولوژيك به اين قضيه بپردازيم بايد بگوييم كه از دلایل خستگی در خانم‌ها کمبود آهن است. محققان همچنين توضیح مي‌دهند که این شرایط می‌تواند انرژی فرد را هدر دهد، که در نتيجه ممکن است منجر به كاهش ميل جنسي و كاهش راندمان رابطه جنسی شود. از طرفي برخي محققان اظهار داشتند كه کمبود آهن اتفاق رایجي در ميان بانوان است و می‌تواند منجر به احساس خستگی، ضعف و عدم تحریک پذیری شود كه همين موضوع به طور مستقيم باعث كاهش ميل جنسي در بانوان مي‌شود. از آنجا که گوشت قرمز سرشار از آهن است، یکی از غذاهای تاثيرگذار محسوب می‌شود که مي‌تواند میل جنسی را افزایش دهد.

آجیل

مصرف مداوم و روزانه آجيل‌ می‌تواند باعث افزایش استقامت جنسی شود. پسته، بادام زمینی و گردو همگی حاوی اسید آمینه L-arginine هستند که یکی از واحد‌هاي سازنده اکسید نیتریک است. اين ماده یک گاز طبیعی است که به خانم‌ها کمک می‌کند ميل جنسي خود را در حالت طبيعي حفظ کنند. به علاوه، آجیل همچنین به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند. هرچه کلسترول کمتری در بدن شما باشد، گردش خون در بدن شما بهتر انجام مي‌گيرد. بنابراين از اين طريق هم مي‌تواند ميل جنسي شما را تقويت كند. بهتر است آجيل را به عنوان يك ميان وعده مصرف كنيد.

دمنوش گیاهی افزایش میل زنان

استفاده از دمنوش های گیاهی که برای افزایش میل جنسی زنان موثر هستند، دیگر راه طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان می باشد. در ادامه برخی از موثرترین این دمنوش ها را معرفی می کنیم.

دمنوش گیاهی افزایش میل زنان
دمنوش گیاهی افزایش میل جنسی بانوان

قهوه

به نظر مي‌رسد كه ميان تمام مواد خوراكي و داروهاي خانگي قهوه بهترین ماده تقویت کننده میل جنسی در بانوان باشد. این ماده حاوی یک محرک است که نشان داده شده است که روحيه زنان را به ميزان چشم‌گيري تقويت مي‌كند. بدين منظور محققان توصيه مي‌كنند كه بانوان روزانه يك الي دو وعده قهوه ميل كنند تا اثرات چشم‌گير آن را بر اميال جنسي خود مشاهده كنند.

دمنوش چاي سبز

راز یک رابطه جنسي خوب براي بانوان را مي‌توان در مصرف دمنوش چاي سبز پيدا كرد. چای سبز سرشار از ترکیباتی به نام کاتچین است که برای از بین بردن چربی شکم کاربرد دارد و ظرفیت کبد را برای تبدیل چربی به انرژی سرعت می‌بخشد. اما این‌ها همه خاصيت‌هاي چاي سبز نيست. کاتچین‌ها همچنین با افزایش جریان خون به اندام‌هاي مختلف بدن، میل جنسي را تقویت می‌کنند. محققان می‌گویند: کاتچین‌ها رادیکال‌های آزاد را که به بدن آسیب می‌رسانند و رگ‌های خونی را آسیب پذير می‌كنند، از بین می‌برند. همچنين آن‌ها قادرند توانایی حمل و نقل خون را افزایش دهند. محققان همچنين توضیح می‌دهند: کاتچین‌ها باعث می‌شوند سلول‌های رگ‌های خونی نیز اکسید نیتریک را آزاد کنند. اين ماده که اندازه رگ‌های خونی را افزایش می‌دهد منجر به افزایش میل جنسی بانوان نيز می‌شود. به منظور اثربخشي اين دمنوش بهتر است هر روز قبل از وعده‌هاي غذاي اصلي يك فنجان از آن را ميل كنيد.

زنجبیل

زنجبيل يكي از ادويه‌جات معطر و خوش طعم است كه در غذا نيز استفاده مي‌شود. اين گياه معجزه آسا تاثيرات شگفت‌انگيزي بر ميل جنسي بانوان دارد. زنجبیل نيز یکی دیگر از مواد غذایی است که می‌تواند با کمک به جریان خون و بهبود سلامت شریان‌ها، زندگی جنسی شما را بهبود بخشد. طبق یک مطالعه در ژورنال بین المللی قلب و عروق، مصرف یک قاشق چای خوری زنجبيل به مدت چند بار در هفته، بهترين راه‌كاري است که شما می‌توانید براي سلامت قلبتان از آن استفاده کنید. به منظور اثر بخشي بهتر مي‌توانيد زنجبيل را دم كرده به صورت دمنوش ميل كنيد. همچنين مي‌توانيد پودر آن را در غذاي خود به طور روزمره بريزيد و ميل كنيد.

الوتروكوكوس

به گفته روانپزشكان يكي از دلايل اصلي كاهش ميل جنسي بانوان، ضعف اعصاب و مشكلات روحي آن‌ها است. مشكلات روحي مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد. در صورتي كه اين مشكلات تشديد شوند باعث اثر بر ميل جنسي نيز مي‌شود. از طرفي از آن‌جا كه با كاهش ميل جنسي، كيفيت رابطه جنسي نيز پايين مي‌آيد به صورت متقابل باز هم ممكن است مشكلات روحي براي طرفين ايجاد كند. در ميان مواد خوراكي و روش‌هاي درمان خانگي براي تقويت ميل جنسي كمتر ماده‌اي مي‌توان يافت كه هم بر هورمون‌هاي جنسي تاثير بگذارد و هم باعث تحريك ترشح بيشتر هورمون‌هاي شادي ‌بخش شود. ممكن است تا به حال نام اين گياه را به نشنیده باشید. گياه الوتروكوكوس يك گياه كمياب با خواص فوق‌العاده است. اين گياه با تاثير بر غدد آندوكرين باعث ترشح بيشتر هرومون‌هاي جنسي و هورمون‌هاي شادي‌بخش مي‌شود. در نتيجه مي‌تواند هم بر جنبه رواني و هم بر جنبه جنسي اميال جنسي تاثير بگذارد. از طرفي به گفته محققان باعث افزايش فشار خون و در نتيجه افرايش خون‌رساني به دستگاه تناسلي نيز مي‌شود. به منظور مصرف اين گياه بايد ريشه آن را دم كرده و روزانه مصرف كنيد.

دارچين

دارچين را مي‌توانيد در چاي يا دمنوش ريخته و ميل كنيد. همچنين مي‌توانيد در وعده‌هاي غذايي اصلي نيز از اين ادويه خوشمره و خوش‌بو استفاده كنيد.

دارچين جزو ادويه‌هاي معطر و خوش‌طعم‌كننده است كه استفاده از آن در غذاهاي روزمره رايج است. اما اگر خواص اين ماده و تاثير آن بر ميل جنسي را بدانيد، آن را بيشتر مصرف خواهيد كرد. اين ادويه با تاثير بر سلول‌هاي ديواره رگ‌هاي خوني باعث گشاد شدن عروق خوني مي‌شود. در نتيجه سرعت جريان خود و مقدار خوني كه به اندام‌هاي مختلف بدن از جمله اندام‌هاي تناسلي مي‌رسد بسيار بيشتر مي‌شود. بنابراين در بانوان باعث افزايش ميل جنسي در نتيجه افزايش جريان خون نيز مي‌شود.

گیاهان و دمنوش‌هاي گياهي زیادی وجود دارند كه بعد از قهوه در زمره بهترين نوشيدني‌هاي تقويت‌ كننده ميل جنسي در زنان قرار مي‌گيرند. اين دمنوش‌ها با مكانسيم قهوه بر ميل جنسي بانوان تاثير مي‌گذارند.

  • جینسنگ
  • ماكا
  • چای بابونه
  • چای شبدر قرمز

دیگر روش های تقویت میل جنسی در بانوان

از دیگر روش های تقویت میل جنسی بانوان می توان به استفاده از داروهای افزایش میل جنسی استفاده نمود. که این روش حتما زیر نظر پزشک و با تجویز متخصص ، روش مناسبی خواهد بود. همچنین برخی محصولات طبیعی دیگر مانند قطره محرک بانوان وجود دارد که می توان برحسب نیاز از آنها نیز استفاده نمود. همچنین شرکت ایموشن نیز محصولی با نام “ژل گرم کننده و محرک بانوان” نیز دارد که به صورت موضعی استفاده شده و می تواند تاثیر مناسبی بر گردش خون در آن ناحیه داشته باشد و موجب کاهش سردمزاجی شود.

برای نگارش برخی قسمت های این مقاله از منابع زیر استفاده شده است:

eatthis

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *